Звернення

23.04.2015 15:07

 

Районного організаційного комітету з підготовки та проведення у 2015 році заходів з нагоди Дня охорони праці до керівників і працівників підприємств, установ, організацій району всіх форм власності.

 Шановні колеги!

Щорічно в Україні в тому числі і нашому районі 28 квітня відзначають День охорони праці. У 2015 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією міжнародної організації праці (МОП) відзначатиметься під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці», саме тому розпорядженням голови районної державної адміністрації від 16 квітня №103-р створено та затверджено склад організаційного комітету з підготовки та проведення «Тижня охорони праці» в Новоселицькому районі.

Метою зазначеного заходу є привернення уваги суспільства, керівників і працівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності до проблем охорони праці та до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічного травматизму та смертності на робочих місцях.

Упродовж майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворотній процес і кількість травмованих та загиблих на виробництві досягла критичної позначки: кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися у 2014 році, вже перевищила кількість смертей на виробництві за попередній рік.

Культура охорони праці – це створення чітко сформульованої системи прав, обов’язків та сфер відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет. Тому проблема збереження здоров’я і життя працездатних громадян має особливе значення, а тематика Дня охорони праці у 2015 році є як ніколи актуальною.

Необхідно орієнтувати та доводити до керівників, закріплювати на рівні свідомості кожного працівника, що заходи з охорони праці та їх виконання не повинні бути за для «галочки», що належна культура охорони праці потрібна, насамперед, для них, адже жодні компенсації не повернуть втрачені на виробництві здоров’я та життя. До того ж для роботодавця це економно вигідно, адже очевидно, що видатки на ліквідацію аварійної ситуації є значно більшими ніж витрати на заходи запобігання виробничого травматизму.

У суспільстві має зростати усвідомлення того, що співпраця та діалог між усіма учасниками з питань охорони праці є пріоритетними, адже поліпшення умов праці та її безпека одночасно зберігають здоров’я працівників і підвищують продуктивність праці та якість продукції, забезпечуючи тим самим конкурентоздатність виробництва, інвестиційну привабливість держави в цілому.

Зважаючи на важливість створення безпечних умов праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, організаційний комітет з підготовки та проведення «Тижня охорони праці» в Новоселицькому районі до всесвітнього дня охорони праці, звертається до керівників і працівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, із закликом підтримати ініціативу та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та вимог Закону України «Про охорону праці».

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників.

Назад