ЗМІНИ ДО ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЙ НОВОСЕЛИЧЧИНИ: З ТРЬОМА ГРОМАДАМИ, «БІЛИМИ ПЛЯМАМИ» І БЕЗ ЧОРНІВКИ

24.09.2017 15:27

Подобається нам це чи не дуже, але ми з вами є свідками великих перемін. Наскільки вони виправдані? Час покаже. Зрозуміло поки що одне: ці зміни вже невідворотні. На карті Новоселиччини, яку міському і сільським головам минулої п’ятниці продемонстрували депутати обласної ради, Чорнівки вже немає: Чернівці, які один раз відмовили Чорнівці, кажуть, готові знову розглянути це питання.

Зустріч відбулась в залі засідань РДА під головуванням керівника виконавчої влади району Євгенії Бойко. Міжфракційна група депутатів облради, до якої увійшли Лілія Бортіч, Альона Гливко, Руслан Майданський, а також начальник відділу адміністративно-територіальної реформи та децентралізації облради Ярослав Цуркан приїхала на Новоселиччину, щоб напередодні сесії обласної ради, яку планують на 28 вересня, порадитись з міським та сільськими головами щодо конфігурацій майбутніх громад. Адже об’єднання – справа добровільна, щоправда, уточнили депутати, на цьому етапі. За неофіційними прогнозами, принцип добровільності у цій справі протримається рік-від сили два. Далі тих, хто не об’єднався по добрій волі, приєднають примусово – за методикою, розробленою в столиці. З  думкою на місцях ніхто вже не рахуватиметься, тому депутати просили лідерів нинішніх громад сім разів відміряти, перш ніж відрізати. Голови «відміряли» вже, мабуть, набагато більше, ніж диктує приказка, разів, тому обговорення теми пройшло спокійно.

Отже, як повідомила Лілія Бортіч, у проекті Перспективного плану, котрий обл­держадміністрація подала на затвердження обласної ради, на теренах Новоселиччини значаться чотири громади – діюча Мамализька, Новоселицька (до якої увійшли Новоселиця, Маршинці, Строїнці, Слобода-Ревківці, Рингач-Шишківці і Рокитне), Боянська (Бояни, Припруття) та Магальська (села Магальської сільської ради та Рідківці). Чорнівки, як зазначено вище, на карті вже немає. Топорівці, котрі за попереднім варіантом Перспективного плану мали б увійти до Магальської громади, залишаються «білою плямою». В такому ж статусі – села від Котелевого до Жилівки і від Динівців до Берестя. Тарасівці, Ванчиківці і Костичани, як сказав, Тарасовецький сільський голова Ігор Кохал, ніби й не проти об’єднатись, але не можуть визначитись зі «столицею», кожен із цих сіл претендує бути центром громади, тож домовитись поки не вдається. Щодо сіл, які залишаються в стороні від Київської та Кишинівської трас, як сказав Черленівський сільський голова Олександр Ротар, Черленівка запрошувала об’єднатись, але сусіди, зваживши «за» і «проти», відмовились. Тепер залишається хіба що приєднатись – до Мамализької об’єднаної громади чи майбутньої Новоселицької. Перспективи поки що туманні.

Під час зустрічі зайшла мова і про спроможність громад, адже дотації від держави не будуть вічними. «Якщо уряд не мінятиме щороку правил гри, як це відбувається, зокрема з акцизом – то його залишають на місцях, то забирають, можна буде розрахувати спроможна громада чи ні», – зауважив Маршинецький сільський голова Георгій Нікітович. Мер Новоселиці Марія Нікорич наголосила на необхідності внесення змін до закону про місцеві вибори: до Новоселицької громади вибори пройдуть за партійними списками, і місто ризикує залишитись з мізерним представництвом у раді об’єднаної громади, як це сталось на виборах до районної ради. Депутати облради обіцяли подумати над тим, щоб звернутись до колег з ВРУ, втім, навіть, якщо на верхах дослухаються, зміни відбудуться не так швидко, на перші вибори уже цьогоріч новостворені громади йдуть за чинним законодавством.

А тим часом з понеділка, 25 вересня, розпочинається процедура висування кандидатів у депутати Магальської об’єднаної ради і на посаду голови ОТГ. Уже працює Магальська сільська виборча комісія, котру, як повідомляє «Район-Інфо», очолює Анатолій Головльов («Самопоміч»), його заступник – Дмитро Гузун (НФ). Нині формують виборчі округи.

Ганна ВАКАРЧУК, фото Ірини ДОРОФТЕЙ

Назад