ЖНИВУЄМО!

06.07.2018 11:34

Після затяжних дощів небо нарешті посвітліло і цим скористались хлібороби. Комбайни вийшли в поле. По сільськогосподарських підприємствах підлягають до збирання в цьому році біля 4700 га ранніх зернових і зернобобових, крім того, 379 га – озимого і 1249 ярого ріпака, інформує начальник управління АПР райдержадміністрації Анатолій Андріцький.
Збирання ранніх зернових і зернобобових культур розпочали ті господарства, які мають озимий ячмінь. На сьогодні  з 392 га його зібрано  на 306 га, середня урожайність – 47 центнерів з гектара. Прогнозую, у підсумку так ми і вийдемо – на 47 центнерів з гектара.
Озимимй ріпак почали збирати лише два господарства, в одному зібрано на 60 гектарах, в іншому – на 5-ти га. Про урожайність  ще рано говорити, але я хочу звернути увагу на те, що озимий ріпак в цьому році, як і декілька років поспіль, страждає як навесні (маю на увазі і кліматичні умови, і шкідників (Оленка волохата – коли ріпак цвіте), а зараз постраждав ще й від цих дощів, посипався. Решта господарств не розпочали збирання, думаю, буквально за декілька днів ввійдемо в активну фазу збирання, закінчимо по черзі озимий ячмінь, який ріпак і потім підемо на пшеницю та ячмінь.
Готові до цього господарства, є необхідна техніка (вона повністю відремонтована), пальне, тобто є все, що необхідно для збирання ранніх зернових в оптимально стислі строки.
Записала Анна ВОЙТОВА

Назад