Жителі Топорівців – представникам “Держгеокадастру”: “Хочемо, щоб ви без нашого відома не роздавали нашу землю”

12.03.2017 15:36

Сталося те, що давно мало статися. Ситуація з виділенням землі поза межами населених пунктів (це в компетенції обласних структур) давно нагадує порохову діжку, яка може зайнятися від найменшої іскорки. То в одному, то в іншому куточку району, як стає відомо постфактум, рішеннями з області виділяють землю. тим часом тут, на місці, вже далеко не скрізь мають можливість дати зароблений кров’ю клапоть АТОвцям, як це належить, згідно з чинним законодавством. Учора рвонуло. У Топорівцях перекривали дорогу “Чернівці-Недобоївці”. На пішохідний перехід в центрі села вийшли АТОвці, їх рідні і просто небайдужі топорівчани. Дорогу перекривали з 8:30 до обіду.
Приводом для цієї протестної акції став той факт, що членам однієї родини виділили... 10 (!) гектарів землі, причому найкращої, стверджують сільчани. Члени сім’ї, розповідають люди, прізвища носять різні, але належать до однієї родини, яка, за словами сільського голови Топорівців Івана Дутчака, жодних пільг не має. Звісно, люди обурились. У селі мешкає понад двадцять учасників АТО. Під забудову землю їм виділили, а ось для ведення селянського господарства (а це вже за межами села) ще ні. І тут така новина.
Своє обурення топорівчани почали висловлювати ще раніше:
– Я особисто їздив до обласного управління Держгеокадастру, – розповідає Іван Миколайович, – попередив керівництво управління, просив знайти компроміс. Просив у вівторок приїхати в село, бо люди зберуться, щоб з’ясувати ситуацію. Топорівчани у вівторок зібрались, з облдержгеокадастру не приїхав ніхто.
Думкою людей ігнорувати не можна. Топорівчани вкотре показали, що можуть постояти за свої права. Вдалися до способу, котрий, як показує практика, спрацьовує. Перекрили трасу, що сполучає обласний центр з цілою низкою сіл Хотинського району. Спрацювало. До Топорівців на перемовини з людьми приїхали преставники обласного управління Держеокадастру. Земельною історією зацікавились у представництві НАБУ, його працівники теж завітали до Топорівців.
“Хочемо, щоб ви без нашого відома не роздавали нашу землю!” – окреслили чернівецьким земельникам свою вимогу протестувальники. «Наші хлопці захищають нас на Сході і для них землі нема, для інших знаходиться». В результаті перемовин представники Держгеокадастру, які пояснювали, що ті  гектари насправді тій родині ще не надані у власність – “лише дозвіл є”, запевнили: вони призупиняють свої дії з документами щодо цих десяти гектарів.
Сподіваємось, у цьому випадку правда візьме верх. Прикро лише, що домагатись справедливості людей вимушують таким чином.
Ганна ВАКАРЧУК,
фото Андрія РОМАНЦОВА

Сюди Ви можете перетягувати новий контент і видаляти звідси старий.

Для отримання довідки щодо початку роботи Натисніть тут

 
Назад