ЗАПІЗНІЛА ВЕСНА: ЧИМ ВОНА ЗАГРОЖУЄ АГРАРІЯМ

13.04.2018 11:49

Однозначно цьогорічні кліматичні зміни мають свій вплив на роботу аграріїв. Станом на 12 квітня були внесені зміни в структуру посівних площ району, розповідає начальник управління АПР райдержадміністрації Анатолій АНДРІЦЬКИЙ. Строки посіву ярого ячменю і ранніх культур, звичайно, минули. Ми планували посіяти біля 800-900 гектарів ярого ячменю, натомість посіяно понад 300 гектарів, завдяки тим, хто встиг зробити це до 6 квітня. Звісно, цього мало, але в господарствах не хотіли ризикувати. Можливо, правильно зробили. Якщо вже не посіяли ячмінь, то доведеться чимось  його компенсувати. І це буде кукурудза. Іншого замінника не бачимо.
Втім, на сьогодні господарствам ніхто не диктує умови. Вони є власниками, вони і вирішують. Наприклад, в агрофірмі «Суворова» планували сіяти соняшник, а сіють ярий ріпак.
Всі господарства були готові до початку комплексу весняно-польових робіт. В наявності було все необхідне – від пального до насіння, добрив. Ми завершили на сьогодні підживлення озимих культур на площі 3500 гектарів озимої пшениці, 450 га озимого ячменю та біля 400 гектарів озимого ріпаку. Все це повністю підживлено. Залишились ті, хто має малі площі і вирішили підживити локально, тобто сіялками. Засоби захисту рослин також в господарствах є, хоча для їх використання поки що необхідності немає, тобто засоби захисту від бур’янів.
Господарства мають вже приступити до посіву сої. Настали оптимальні строки посіву соняшнику. Дехто вже посіяв. Планується посіяти біля 1500-2000 гектарів соняшнику по району в цілому. Якщо погода знову ж таки не внесе свої корективи, то після 20 квітня розпочнуться масові посіви. За січень, лютий та березень маємо півтори норми опадів. Подвійна норма припала на перший місяць весни. Запас вологи на сьогодні є. Але, незважаючи на це, грунт важко піддається обробітку. Дуже забитий.  
Ми раділи, що збереглись озимі, був сніг і культури були захищені, практично підсівати не довелось жодного гектара. Раділи, що сніг падав на незамерзлу землю і вода йшла ,але разом з цим земля не перемерзла. З цієї причини грунт тяжко піддається обробітку.
Радує те, що господарства майже не використовували кредити. Всі обходяться своїми коштами. На весь комплекс весняно-польових робіт і до літа господарствам біля 54 мільйона гривень. І вони є. На відміну від переробних підприємств – як Тарасовецька птахофабрика або ДП «М’ясо Буковини», сільськогосподарські товаровиробники на кредити не розраховують. І це радує.
Записала
Алла МАЗУР,
фото автора

Назад