ЗАПИТУВАЛИ-ВІДПОВІДАЄМО

29.09.2017 10:24

 

«Як отримати гроші,  нараховані за рішенням суду  дітям війни? Ще в 2011 році рішенням суду зобов’язано Пенсійний фонд виплатити мені відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» підвищення до пенсії»

Марія Скіпор

           

Питання виплати недоотриманих у зв’язку з відсутністю відповідного фінансування з Державного бюджету України сум коштів, нарахованих на виконання рішень судів, які видані або ухвалені до 1 січня 2013 року, врегульовано на законодавчому рівні у 2014 році. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440 затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою. Цим Порядком визначено механізм обліку судових рішень органами державної виконавчої служби та подальшої передачі їх до органів Казначейства, до повноважень яких належить виплата коштів, нарахованих на виконання рішень судів дітям війни.

Особам, на користь яких ухвалено відповідне рішення суду, виплата недоотриманих коштів, нарахованих на виконання судового рішення, здійснюватиметься Казначейством (в області -  Головне  управління Державної казначейської служби України в Чернівецькій області),   в межах бюджетних асигнувань, визначених Законом України про Державний бюджет України   на відповідний рік, за принципом черговості. При цьому, рішення  вносяться до черги після звернення громадян до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області. 

Виплата коштів, нарахованих на виконання рішень судів стосовно підвищення дітям війни,  на даний час не  фінансується з бюджету Пенсійного фонду України.

Прес-служба Головного управління  Пенсійного фонду України в Чернівецькій області  

Назад