ЗАЛЕЖНІ від інсуліну

13.05.2017 10:42

Першого травня в Україні запрацювала програма реімбурсації інсуліну для хворих на цукровий діабет першого типу. У перекладі на українську це означає, що людям, які страждають на цукровий діабет першого типу, відшкодовують вартість препаратів.
– Частково, – одразу уточнює завідуюча комунальною аптекою №26 Анна Божик. – Як і  запущена у квітні програма “Доступні ліки”, програма реімбурсації інсуліну передбачає повне або часткове відшкодування вартості. Адже ліки – в залежності від того, вітчизняного чи зарубіжного вони виробництва – є дорожчі, є дешевші. Українського виробництва – дешевші, але пацієнти кажуть, вони не менш ефективні, ніж зарубіжні.
До речі, інсулін люди і раніше одержували за подібною схемою, але все робилося через ЦРЛ. Пацієнти там одержували призначення, потім і ліки, які їм тут же одразу кололи. Тепер людям трохи складніше. Одержавши призначення у лікаря, вони приходять до нас, отримують інсулін, а потім вже шукають, хто б його їм вколов. Однак раз це треба робити так, ми це робимо. Уклали відповідну угоду з ЦРЛ, є сформований реєстр хворих, які страждають на діабет першого типу.
– Скільки людей до нього потрапили?
– Понад 500 жителів нашого району. Для них  інсулін є життєво необхідним, оскільки у хворих з діабетом першого типу інсулін не виробляється взагалі, тому замісна терапія інсуліном – єдиний спосіб зберегти життя. І всі сто відсотків таких хворих потребують введення препаратів інсуліну.
Те, що вартість ліків відшкодовується, хай навіть частково, уже великий плюс для гаманців тих людей та їх сімей. Адже один флакон ліків коштує не менше 200 гривень, комусь його вистачає на два тижні, комусь – лише на п’ять днів.
– На відміну від “Доступних ліків” реімбурсація інсуліну не була так широко “розпіарена”. Чи звертаються до вас люди?
– Аякже. Навіть якщо про це ніде не було написано, пацієнти звертаються до свого лікаря, а він уже направляє до нас. За сім днів травня ми видали препарати інсулінозалежним людям за 28-ми рецептами. Це на суму понад 11 тисяч гривень. Поки що аптеці ці кошти не відшкодували. Утрясаємо механізм.
– А як стосовно “Доступних ліків”?
– За квітень лише наша аптека видала доступних ліків на понад 11 тисяч гривень, чекаємо відшкодування.

Леонтіна СТЕПАНЧУК,
фото Анни ВОЙТОВОЇ

Назад