З 1 ВЕРЕСНЯ В РАЙОНІ ЗАПРАЦЮЄ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

19.08.2016 15:56

 

У Чернівецькій області заплановано відкриття 11 бюро правової допомоги. 7 з них буде відкрито у района, зокрема – Новоселицькому. Ці бюро є структурними підрозділами Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У Новоселиці воно буде розташоване по вул.Клубна, 3 (це приміщення Будинку преси, 3-ій поверх).

Основним завданням бюро правової допомоги  є правопросвітництво у територіальних громадах, надання безоплатної первинної правової допомоги, забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги, надання безоплатної вторинної правової допомоги (крім захисту) та забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

Діяльність бюро правової допомоги буде спрямована на досягнення цілей:

– підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;

– сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;

– зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;

– зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;

– посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;

– сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування;

– оперативна синхронна комунікація змісту реформ, які проводяться Урядом у сфері освіти, охорони здоров’я, соціальній та інших сферах, на рівень територіальних громад;

– запобігання побутовій корупції на базовому рівні.

Забезпечуватимуть роботу бюро кваліфіковані юристи, які пройшли конкурсний відбір та дистанційне навчання. 

Повне ресурсне забезпечення бюро здійснюється за рахунок частини ресурсів зекономлених в результаті ліквідації управлінь юстиції районного та міського рівня без необхідності виділення додаткових ресурсів з державного бюджету.

Детальну інформацію можна отримати за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 1 або за номерами телефонів: 51-36-12, 51-36-14 та за номером гарячої лінії 0-800-213-103.

Назад