ЮНІ СЛОБІДСЬКІ АВІАКОНСТРУКТОРИ

25.04.2018 13:10

18-19 квітня гуртківці Новоселицького БДТ, учні 10 класу Слобідського НВК Бойчук Юлія, Білоус Дмитро, Сімак Юлія та Симчук Дмитро взяли активну участь у навчально-тренувальних зборах юних авіамоделістів, на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Програма вишколу була дуже насиченою і пізнавальною. Ми ознайомились із історією розвитку авіації. Побували на екскурсії у Музеї цікавої науки, де можна побачити дива сучасної техніки, брати участь у різноманітних дослідах.
Наступним етапом тренувальних зборів був переїзд до Чернівецького прикордонного загону, де ми побачили сучасне технічне обладнання прикордонників. Для нас провели огляд техніки, ознайомились із зразками озброєння та військової екіпіровки прикордонників. Також ми відвідали Музей бойової слави Чернівецького прикордонного загону.
Цікавою і пізнавальною була екскурсія до КП «Міжнародний аеропорт «Чернівці». Побували в музеї «Міжнародний аеропорт «Чернівці». Зацікавлено слухали розповідь про конструкції літаків, їх призначення. Оглянули різноманітну техніку, яку використовують співробітники аеропорту для обслуговування авіаперевезень.
Познайомилися із цікавою особистістю - приватним пілотом, керівником авіамодельного гуртка в Будинку творчості дітей та юнацтва м. Чернівці Леонідом Анатолійовичем Ковальчуком, який 15 років майструє двомісний біплан "Джипсі Мот" і мріє полетіти на ньому до Австралії. А ще нам пощастило побачити цей літак, який виготовлений із сосни та спеціальної авіаційної фанери з берези.
Приємною несподіванкою стала перемога Сімак Юлії у змаганнях «Схематичний кидальний планер» під час проведення навчально-тренувальних зборів юних авіамоделістів Чернівецької області, де вона посіла ІІ місце і нагороджена Грамотою Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Усі учасники вишколу отримали відповідні Сертифікати.
Такий вишкіл сприяє посиленню військово-патріотичного виховання, вивченню історії розвитку вітчизняної авіації, підвищенню інтересу учнівської молоді до авіаконструювання, це чудова можливість ближче познайомитися з цікавими особистостями, а для когось – навіть пов’язати своє майбутнє.

Тамара КОЛЯСКО,
вчитель фізики Слобідського НВК

 

Назад