ВОЛОНТЕРСТВО В ПРОБАЦІЇ

17.02.2019 16:34

Задля поліпшення надання послуг суб’єктам пробації уповноважений орган з питань пробації Новоселицького району вже з другої половини лютого 2019 року матиме можливість не лише перенаправляти своїх підоблікових до партнерів у співробітництві, а й надавати більш роз­ширені послуги, які передбачені законодавством України на базі самого органу пробації завдяки новій ланці співп­раці – провадження волонтерської діяльності, пов`язаної з пробаціїєю.

Так, після неодноразових перемовин та узгоджень щодо подальшої діяльності між Новоселицьким район­ним сектором філії Державної установи «Центр проба­ції» у Чернівецькій області та неурядовою організацією Чернівецький благодійний фонд «Нова Сім`я» підписано договір власне про провадження волонтерської діяль­ності на теренах Новоселиччини. Послуги даного роду можуть отримувати особи, які засуджені до покарань альтернативних позбавленню волі.

Зокрема узгоджено і питання щодо ефективної ре­інтеграції осіб, які перебувають у конфлікті із законом, у суспільство. А також сприяння волонтерами пробації і реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів про­бації, звільнених від відбування покарання з випробу­ванням.

На черзі – підписання угод про співпрацю з представ­никами релігійних організацій, які також внесені до спис­ку кандидатів у волонтери органу пробації.

Маємо надію, що і такий вид послуг сприятиме ре­соціалізації тих, хто оступився, та мінімізації ризику для суспільства, в тому числі і окремих осіб. Подумуємо і про оприлюднення успішних історій осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, скористалися другим шансом і ведуть законослухняний образ життя.

Віроніка РЕПУЖИНСЬКА,

фахівець по роботі із суб`єктами пробації

 Новоселицького РС філії ДУ

«Центр пробації» у Чернівецькій області

 

Назад