ВНЕСЛИ ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ, ДАЛИ «ДОБРО» НА РЕОРГАНІЗАЦІЮ ЦЕНТРУ ПМСД ТА ЦРЛ, НА СТВОРЕННЯ МУЗЕЮ І ЗМЕНШИЛИ РЕЗЕРВНИЙ ФОНД

23.03.2018 10:27

ВНЕСЛИ ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ, ДАЛИ «ДОБРО» НА РЕОРГАНІЗАЦІЮ ЦЕНТРУ ПМСД ТА ЦРЛ, НА СТВОРЕННЯ МУЗЕЮ І ЗМЕНШИЛИ РЕЗЕРВНИЙ ФОНД,
щоб забезпечити організацію проведення реформування первинної медицини в районі
Вчора відбулась чергова вісімнадцята сесія районної ради. Головував Дмитро Вакарюк, участь в роботі сесії взяла перший заступник голови РДА Каріна Поп.
Як і впродовж останніх чотирьох років, перед початком засідання була тужлива «Плине кача» – депутати і запрошені на сесію вшанували пам’ять тих, хто поліг за Україну, і – свого колеги Володимира Георгіци, який після тривалої хвороби пішов з життя.
Далі – про приємне. Головуючий привітав Марію Нікорич, яку нещодавно обрали головою Новоселицької ОТГ, та Ліліану Габу, яку призначили керівником апарату РДА. Заступник голови районної виборчої комісії Любов Бергеу привела до присяги депутатів від «Нашого краю» Оксану Обершт і Сергія Головка та Володимира Ткаченка від «Батьківщини», які замінять в районній раді Артема Глігора і Анатолія Ротаря, обраних до ради Новоселицької ОТГ, та Володимира Георгіцу. Ще одним своїм рішенням депутати внесли зміни до складу постійних комісій ради: Сергій Головко і Володимир Ткаченко працюватимуть в бюджетній комісії, а Оксана Обершт – в комісії з питань законності.
Найбільш обговорюваними були два питання порядку денного – гроші і дороги. І з тим, з іншим не все слава Богу. Як процитувала простори Інтернету доповідачка з «дорожніх питань» начальник управління економіки РДА Людмила Істратій: «разом зі снігом сходить і асфальт». Щоб привести до ладу дороги, потрібні кошти. І немалі. Про те, на що можемо розраховувати в цьому році, поінформували і пані Істратій, і заступник начальника САДу області Юрій Бучка. Називають кількамільйонні суми. 600 тисяч гривень заплановано на відрізок дороги від Котелевого до Черленівки, понад мільйон – на Форосне-Берестя. Ще ремонтуватимуть автодорогу Бояни-Слобода, понад 5 мільйонів гривень передбачено на ремонт дороги в Подвірному: «від містка до приміщення контори», пояснила Людмила Істратій. У депутатів було чимало запитань до такого розподілу, але, як пояснив гість з області: цифри вже затверджено і перерозподілити їх неможливо. Інакше, дав зрозуміти, і без цього можемо залишитись.
Щодо змін до районного бюджету, то депутати розподілили понад 5 з половиною мільйонів гривень – в основному на заробітну плату бюджетникам, на підготовку «Калинки» до оздоровчого періоду та першу зміну; облаштування огорожі навколо Щербинецької школи; профілювання відрізку дороги між Котелевим і Черленівкою, гемодіаліз для п’ятьох жителів району та ін.
На звернення депутата В’ячеслава Бежана, який очолює первинну медицину в районі, його колеги дали «добро» на зменшення резервного фонду на 85 тисяч гривень, щоб придбати оргтехніку для забезпечення реформування первинної медицини. Ще один крок до реформування, пояснили депутатам головні лікарі В’ячеслав Бежан і Валерій Калараш – реорганізація як Центру ПМСД, так і ЦРЛ в некомерційні підприємства. Для цього потрібен був дозвіл сесійної зали, і адміністрації обидвох установ його отримали.
Ще одне питання, яке бурхливо обговорювали в комісіях, але спокійно пройшло в сесійній залі: про надання згоди на безоплатну передачу у власність Новоселицької ОТГ майна та майнових прав юридичних осіб – йдеться про районний будинок культури, РФОК «Колос» та Центральну аптеку №26. Якою буде «отвєточка» ради ОТГ можливо дізнаємось сьогодні – на 10.00 скликана сесія Новоселицької міськради.
Ще одним своїм рішенням депутати створили Котелівський освітній округ, іншим – призначили Любов Власову директором Новоселицького інклюзивно-ресурсного центру. "Підняли" з підвалу на перший поверх в приміщенні РДА офіс районної організації Червоного Хреста.
На прохання депутата Володимира Собка начальник райвідділу поліції Анатолій Василюк поінформував про криміногенну ситуацію в Жилівці: триває розслідування серії крадіжок, що там відбулись, розголошувати деталі поки не став – в інтересах слідства. Принагідно пан Василюк попросив підтримки у депутатів, повідомивши, що при райвідділі мають намір створити ситуаційну станцію – першу в області, а можливо – і в Україні, яка оперативно реагуватиме на все, що відбувається в районі.

Назад