Виплата пенсії працюючому пенсіонеру-науковцю

12.06.2015 06:26

З 17 травня 2015 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу України від 21.04.2015 № 340-VIII.

Цим Законом закріплено право наукових працівників на отримання наукової пенсії під час роботи на наукових посадах та тимчасове (до 01 січня 2016 року) обмеження її розміру до 85%. При цьому, наукову пенсію отримуватимуть тільки ті працюючі вчені, які вийшли на пенсію до 01 жовтня 2011 року. Тим науковцям, які вийшли на пенсію пізніше, пенсія виплачуватиметься на загальних підставах відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням тимчасового обмеження 85 %.

Пенсіонери – «науковці», які працюють на посадах державних службовців та прирівняних до них осіб, зможуть одержувати 85 відсотків належної їм пенсії, обчисленої за загальними правилами.

Що стосується «наукової» пенсії працівникам, які працюють на інших посадах,  зазначена пенсія буде виплачуватися в розмірі 85 відсотків.

Після обмеження пенсії (85 %), її розмір не може бути меншим за 150  % прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (1423,50 грн).

Отже, зміни в порядку виплати пенсії з 17 травня 2015 року стосуються осіб, яким призначено наукову пенсію до 1 жовтня 2011 року і які працюють на наукових посадах. Порядок виплати пенсії іншим пенсіонерам-науковцям на разі залишено незмінним.

Нагадуємо, що виплатні обмеження не стосуються інвалідів І та II груп, iнвалідів війни Ш групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, учасників АТО.

УВАГА! Перерахунок відбудеться автоматично, тому пенсіонерам району не потрібно додатково звертатись до управління Пенсійного фонду України в Новоселицькому районі.  Нараховані пенсійні кошти будуть виплачені у червні місяці.

За більш детальною інформацією рекомендуємо звертатись до фахівців управління за телефоном «гарячої лінії» 2-01- 44 або за адресою Skype-зв’язку: pens_novosel.

 

Інна Кожокар

начальник відділу пенсійного забезпечення

з питань обробки пенсійної документації

УПФУ в Новоселицькому районі

Назад