Відшкодування витрат на лікування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

16.02.2018 15:07

Відповідно до наказу Мінсоцполітики № 1211 «Про затвердження Порядку відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування в закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою».
Сума відшкодування чорнобильцям витрат на лікування не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня року, в якому прийнято рішення про відшкодування витрат на лікування (у 2017 році – 49 880 грн.)
Рішення про відшкодування приймає робоча група, створена Фондом соціального захисту інвалідів за участю представників громадських об’єднань.
Потерпілий громадянин особисто або через законного представника чи уповноважену особу, батьки (законний представник або уповноважена особа) дитини, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, подають громадським об’єднанням або їх місцевим (обласним) осередкам заяву, до якої додаються:
– копія паспорту або іншого документу, що посвідчує особу;
– копія документу про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорту;
– копія посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– консультаційний висновок фахівця;
– документи, що підтверджують оплату витрат, пов’язаних з лікуванням в установах охорони здоров’я на території України, придбанням ліків, відсутніх в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою;
– рецепти лікарів (або їх копії) на придбання ліків;
– виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого;
– оригінали розрахункових документів, що підтверджують відповідні витрати за рахунок хворого.
Постраждалі мають право звертатися з заявами для отримання відшкодування витрат на лікування протягом року після закінчення стаціонарного лікування.
Гроші Фонду соціального захисту інвалідів передає Мінсоцполітики. Фонд переводить їх на рахунки громадських об’єднань. У свою чергу, громадські об’єднання перераховують кошти постраждалим на їх особисті рахунки, відкриті в банківських установах, протягом трьох робочих днів з дня надходження коштів від Фонду.

Назад