ВЕСНА У БОТАНІЧНОМУ САДУ

15.05.2018 08:58
Цього року весна видалась дуже стрімкою і спекотною. Все так швидко зазеленіло і розквітло, що просто не встигаєш намилуватися цією красою. Ось тому 04 травня учні- третьокласники Новоселицької гімназії вирішили відвідати Чернівецький ботанічний сад.
Ми дізнались багато цікавої та корисної інформації. Зокрема те, що ботанічний сад міста Чернівці (нині ботанічний сад ЧНУ) був закладений у 1877 році, за часів Австро-Угорщини магістрат міста Чернівці. Сад створювався протягом 11 років. Австрійський професор Едуард Тангль, який очолював ботанічний сад, власноруч висадив у ньому білу тополю, яка росте там і сьогодні. Усі саджанці дерев і кущів, якими зеленіє парк, завозилися сюди з Австрії. Але в 1918 році з приходом у Чернівці румунської влади в парку стали культивувати рослини, характерні для Буковини.
Прогулюючись затишними алеями ботанічного саду, учні мали змогу побачити оранжерею площею 525 м2, що налічує 920 видів тропічних рослин (нажаль в середину ми не попали, так як зараз там ремонт). Також зустріли такі рідкісні дерева, як: секвоядендрон велетенський, дуб великоплідний, кипарис болотний, тюльпанове дерево, ялиця Нордмана, сосна Веймутова, барбарис тощо.
Нажаль, справжня квіткова казка закінчилась - магнолії, тюльпани та нарциси (а їх тут понад 70 сортів) вже відцвіли. Але ми милувалися красою і пахощами: піона деревовидного, рододендрона, гліцинії, лісової цибульки та інших квітучих кущів і трав.
Наше милування природою закінчилося веселою прогулянкою по парку ім. Шевченка, перекусом у кафе «Літо» та солодким десертом - морозивом.
Веселі та задоволені ми поверталися додому, сповнені приємними емоціями та чудовим весняним настроєм.
Класні керівники 3-іх класів: О.В. Сірякова., І.О. Унгурян., Н.М. Бальон

 

Назад