ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО У РІДКІВЦЯХ: КАРТИНКА ВРАЖАЄ. ЩО ЗА НЕЮ?

22.05.2020 18:13

Рідківська школа увійшла до списку 15 об’єктів, що підпадають під програму президента Зеленського «Велике будів­ництво». Зважаючи на патронат №1 в країні, здавалось би роботи мали йти семимильними кроками. Що криється за красивою картинкою, нам розпо­віла представниця генпідрядни­ка Світлана СКРИКУЛЯК:

– Незважаючи на карантин, ми пра­цюємо, – розповідає Світлана Скрику­ляк. – У корпусі №1 (всього в школі – три корпуси) проводимо шпаклювальні роботи, встановлюємо вентиляційну систему. На 95 відсотків проведений благоустрій.

Однак, як зазначають у керівництві генпідрядної компанії, програма пре­зидента – на межі зриву. Причина – до неможливості банальна: на цьому етапі відсутнє фінансування.

– Через бюджетну бюрократію шко­ла у Рідківцях може не відчинити свої двері у визначений термін, – продовжує пані Скрикуляк. Нині, коли погода доз­воляє на повну потужність проводити будівельні роботи, фінансування робіт з боку держави відсутнє, а це – 21 міль­йон гривень. Не знаходить коштів Київ – і депутати ради Магальської ОТГ вирі­шили поки що не виділяти співфінансу­вання (а це понад 2 мільйони гривень), доки не надійдуть кошти з держбюдже­ту. А Іван Семенюк і Микола Гавка теж не можуть безкінечно вкладати свої кошти в будівництво, тим паче в умовах пандемії, коли треба думати про існу­вання колективів у майбутньому.

Зволікання із фінансуванням, пев­на річ, тягне за собою затягування ро­біт на об’єкті. Обладнання для системи вентиляції, до прикладу, виготовляти­муть три місяці, а проплатити за нього потрібно вже сьогодні, кажуть у генпід­рядника. Втім, за словами пані Скрику­ляк, найголовніше нині – підвести зов­нішній газопровід до котельні: «чекаємо сприяння від Магальської ОТГ, яка є власником землі».

Школа, в якій нині навчаються рід­ківські школярі, м‘яко кажучи, не відповідає санітар­ним нормам. Тому і староста Рідківців, і директорка шко­ли, вчителі, учнів­сько-батьківський колектив роблять усе можливе, щоб прискорити бу­дівництво. Наразі пишуть в усі мож­ливі інстанції – від Чернівців до Києва, щоб прискорити фі­нансування. Споді­ваємось, достука­ються.

Леонтіна СТЕПАНЧУК

Назад