ВАНЧИКОВЕЦЬКА ОТГ: об’єднана громада, якої не існує?

13.09.2019 12:15

Принаймні, станом на сьогодні на карті України такої об’єднаної громади ви не знайдете. Незважаючи навіть на те, що в останню неділю червня цього року тут відбулись перші вибори. Жителі Ванчиківців, Костичан і Черленівки, які об’єднались в ОТГ, обрали собі місцеву раду і голову громади. Однак в перспективному плані територіальних громад області, а відповідно і країни, така ОТГ не значиться, до того ж, фінуправління ОДА не визнає це об’єднання як спроможну громаду.
– Ні для кого не секрет, що ми створили цю громаду з великими труднощами, – коментує ситуацію Ванчиковецький сільський голова Володимир Лупой. – Створили не тому, що нам сприяли в районі чи області, цього не було, а тому, що цього хотіли жителі наших трьох сіл. Тепер що виходить: 240 тисяч гривень, виділених на вибори, пішли на вітер?! Я цього так не залишу, знову вирішуватимемо питання через Київ.
Питання внесення новоствореної громади до перспективного плану розвитку громад області мали б вирішити вчора на черговій сесії облради, однак до порядку денного його не внесли.
– Питання розглянуть, але пізніше, – запевнила нашого кореспондента заступниця голови районної ради Ольга Цуркан. – Справа в тому, що пленарному засіданню передувало засідання міжфракційної робочої групи з питань децентралізації, на засіданні якої я побувала. У депутатів облради немає питань щодо меж Ванчиковецької ОТГ, тим паче, що вона вже фактично існує, є інші питання по інших районах, щойно дійдуть консенсусу – винесуть до сесійної зали крайового парламенту. Мусимо чекати.

Назад