В ЯКИХ ВИПАДКАХ ШВИДКА МАЄ ПРИЇХАТИ, В ЯКИХ - НІ?

17.04.2018 16:55
Відповідь на таке, здавалося б просте, запитання сьогодні шукали в кабінеті заступника голови районної ради Ольга Цуркан. Роз’яснення надавали заступник директора ОКУ «Чернівецький центр ЕМД та МК» з медичної допомоги Сергій Паушак та завідуюча Прутським міжрайонним відділенням екстреної медичної допомоги Лариса Моїсей, а також головні лікарі Центру ПМСД Вячеслав Бежан і Валерий Калараш. Розмова була непростою. Попри запевняння керівників служби екстреної допомоги, що виїздять на всі виклики, проблеми є. І запитань точно більше, ніж відповідей (про це - у друкованому варіанті "Слова правди". Втім, для початку давайте з’ясуємо, коли на приїзд швидкої можна розраховувати, а коли - ні.
Бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, інфорує Сергій Паушак, викликають у випадках:
втрати свідомості;
судом;
раптового розладу дихання;
раптового болю в грудній клітці;
гострого болю в черевній порожнині та поперековому відділі;
головного болю, що супроводжується запамороченням або нудотою;
порушення мовлення, слабкості у кінцівках, що виникли раптово; гіпо- та гіперглікемічної коми;
гіпертермічного синдрому;
зовнішньої кровотечі, блювання кров’ю;
ознак гострого отруєння; порушення перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча, інше);
анафілактичної реакції, спричиненої різними чинниками, в тому числі укусами комах; укусів змій;
укусів тварин;
усіх видів травм (поранення, переломи, опіки, важкі забої, травми голови тощо);
пов’язаних з невідкладною стоматологією;
нещасних випадків, у тому числі обумовлених дією диму, вогню та полум’я, електричного струму, блискавки, пов’язаних із транспортними засобами;
теплового удару, переохолодження;
асфіксії всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи, удушення);
наслідків злочинного нападу;
надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
інших станів які загрожують життю та здоров’ю людини; здійснення міжлікарняних перевезень хворих, які потребують медичного супроводу.
4. Особи, які викликають Бригаду (хворий, постраждалий, родичі або інші особи), мають:
відповісти на всі запитання диспетчера ( медичного працівника), який приймає виклик;
назвати точну адресу виклику (район, населений пункт, вулицю, номер будинку, квартири, поверх, код і номер під’їзду), у разі коли місцезнаходження вулиці або будинку невідомі, необхідно уточнити шляхи під’їзду до адреси або місця випадку та його загальновідомі орієнтири;
назвати прізвище, стать, вік хворого або потерпілого, якщо паспортні дані хворого або потерпілого невідомі, необхідно вказати його стать і орієнтовний вік;
описати скарги хворого або потерпілого;
повідомити, хто і з якого номера телефону викликає Бригаду;
за можливості забезпечити Бригаді безперешкодний доступ до хворого або постраждалого, необхідні умови для надання медичної допомоги;
у разі виклику Бригади до приміщення, де перебуває особа, яка потребує надання невідкладної допомоги, ізолювати тварин, які можуть ускладнити надання медичної допомоги хворому або постраждалому, а також завдати шкоди здоров’ю і майну членів Бригади;
за можливості сприяти в транспортуванні хворого або постраждалого в санітарний автомобіль;
у разі госпіталізації хворого або постраждалого до лікувально- профілактичного закладу бажано мати при собі будь-який документ, який засвідчує його особу.
5. У випадках агресивної поведінки хворих, гіостраждалях або оточуючих їх осіб, зокрема тих, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння, гострого психічного розладу і становлять загрозу для здоров’я або життя медичних працівників Бригади, надання медичної допомоги і транспортування хворих або потерпілих здійснюються у присутності співробітників міліції.
6. Громадяни, які здійснили завідомо неправдивий виклик Бригади та/або вчинили хуліганські дії стосовно медичного працівника Бригади, завдали шкоди його здоров’ю або майну, відповідають згідно з чинним законодавством України.
7. Рішення щодо екстреного транспортування хворих і потерпілих за медичними показаннями в лікувально-профілактичні заклади приймає керівник Бригади.
8. Супровід хворого або потерпілого його родичами або іншими представниками в санітарному транспорті здійснюється лише однією особою та з дозволу керівника Бригади.
9. Транспортування дітей у лікувальио-профілактичний заклад здійснюється у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, якщо вони перебувають на місці надання швидкої медичної допомоги.
10. Бригада не виїжджає:
9. Транспортування дітей у лікувально-профілактичний заклад здійснюється у супроводі батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, якщо вони перебувають на місці надання швидкої медичної допомоги.
10. Бригада не виїжджає:
до хворих для виконання планових призначень дільничного або лікаря іншого ЛГІЗ (ін’єкцій, крапельниць, перев’язок, інших призначень);
до хворих, які перебувають під наглядом дільничного лікаря з приводу хронічних захворювань і стан яких не вимагає надання екстреної медичної допомоги;
до хворих для надання стоматологічної допомоги, окрім випадків невідкладної стоматології;
для видалення кліщів;
для видачі листків непрацездатності, виписування рецептів і заповнення будь-яких довідок, у тому числі про стан здоров’я, а також для складання судово-медичних висновків;
для здійснення міжлікарняних перевезень хворих, які не потребують медичного супроводу;
для транспортування трупів у патолого-анатомічні відділення і бюро судово-медичної експертизи.
11. Диспетчер з прийому викликів (медичний працівник , ІЦО приймає виклик), керуючись цими Правилами, має право відмовити в прийомі виклику. При цьому він зобов’язаний оформити письмову відмову і дати рекомендації щодо звернення у відповідний лікувально- профілактичний заклад (поліклініку, пункт невідкладної медичної допомоги або інші лікувально-профілактичні заклади), вказавши його адресу та телефон.
Диспетчер має право першим припинити розмову, якщо звернення абонента не стосується надання швидкої допомоги, попередивши про це абонента.
У разі необхідності індивідуального вирішення нестандартної або конфліктної ситуації особи, які здійснювали виклик, можуть звернутися до старшого лікаря зміни міської станції швидкої медичної допомоги через диспетчера оперативно - диспетчерського підрозділу (медичного працівника пункту (відділення ) ЕМД в районах області) або особисто.
12. Інформаційно-довідкову допомогу надає оперативний відділ служби екстреної (швидкої) медичної допомоги , відповідальний старший лікар зміни станції швидкої медичної допомоги, за телефоном (0372) 550 103 (по області), 7 69 21 (по м. Чернівці), 067 373 26 44 , тел. 103 надається довідка про місцеперебування хворих або постраждалих, яким була надана допомога тригадою, без зазначення діагнозу.

 

Назад