В ПОЛІЦІЇ ПОРАДИЛИ, ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ІНТЕРНЕТ-РИЗИКІВ

05.02.2019 23:06

Сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день безпечного Інтернету. Щоб ваша конфіденційна інформація не стала зброєю в руках злочинців, ретельно подбайте про захист персональних даних у мережі Інтернет. Пропонуємо взяти до уваги наступні поради й безпечно користуватися комп’ютером і смартфоном.
1. Вигадайте складний пароль мінімум із 8 символів, серед яких мають бути великі і малі літери, а також цифри.
2.Обмежте коло осіб, яким доступна інформація про вас. Публікуйте свої записи у соціальних мережах з увімкненою функцією «тільки для друзів».
3.Увімкніть двоетапну авторизацію через телефон (до акаунту в особистих налаштуваннях додається номер телефону і під час введення логіну й паролю сайт відправляє код через СМС, який додатково потрібно ввести).
4.Не залишайте у відкритому доступі на сайтах свою електронну адресу та номер мобільного, коли розміщуєте інформацію в рубриці «Про себе».
5.Щоб сторонні особи не знали маршрутів вашого пересування, не використовуйте у соціальних мережах геолокації.
6.Активуйте функцію заборони індексації персональних сторінок пошуковими системами.
7.Користуйтеся програмами-щитами (файєрволами) – вони сповістять вас про спробу несанкціонованого втручання й не допустять проникнення шкідливих програм до комп'ютера.
8.Ні в якому разі не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями у спливаючих вікнах чи отриманими від незнайомих людей.
9.Ніколи й нікому не повідомляйте свої паролі, пін-коди від банківських карток чи іншу конфіденційну інформацію. Для купівлі-продажу товарів через Інтернет достатньо лише номера банківської картки, а також прізвища, імені й по батькові її власника.
10.Найголовніше: обдумано розміщуйте у мережі Інтернет інформацію про себе.

 

Відділ комунікації поліції 

Чернівецької області
поліція

Назад