В Новоселиці запрацювало бюро правової допомоги

02.09.2016 17:12

У перший день роботи наш кореспондент поспілкувалась із заступником начальника відділу «Новоселицьке бюро правової допомоги» Андрієм ПАСКАРЕМ.

– З якою метою відкривається бюро правової допомоги» у нашому районі?

–  У процесі розвитку системи безоплатної правової допомоги в Україні утворено понад 400 бюро безоплатної правової допомоги, 11 з яких функціонують у Чернівецькій області. Серед них і відділ «Новоселицьке бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Основна місія таких бюро – посилення правової спроможності територіальних громад. Серед основних послуг – надання правової інформації, консультацій та роз’яснень, доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України та  надання допомоги у забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги.

Чому саме в районі? Не кожен  може дозволити собі платні послуги адвоката або їздити щоразу до обласного центру для отримання  правової консультації у Чернівецькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Тому, щоб бути ближче до жителів району і бути більш доступними, відкрито бюро правової допомоги.

– Поясніть, будь ласка, для жителів району що таке «первинна» та «вторинна правова допомога».

– У Законі України «Про безоплатну правову допомогу» ці поняття визначено. Безоплатна  первинна  правова  допомога – це надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складення   заяв,  скарг  та  інших  документів  правового характеру (крім документів процесуального характеру), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Що стосується безоплатної вторинної правової допомоги – це вид державної гарантії, що полягає  у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захист; здійснення  представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Бюро правової допомоги буде надавати первинну правову допомогу – надання правових консультацій та роз’яснень, забезпечуватиме доступ громадян до безоплатної вторинної правової допомоги.

– Що потрібно для отримання правової консультації у вашому бюро?

– Для початку варто особисто прийти до бюро, яке розміщується за адресою: м.Новоселиця, вул.Клубна 3 (колишня вул. Газети «Правда»),  приміщення Будинку преси, третій поверх. І розповісти про проблему, яка спонукала вас звернутися по правову допомогу. При собі необхідно мати документ, що посвідчує особу (це може бути паспорт, пенсійне посвідчення, водійські права) та інші документи, які допоможуть працівникові бюро краще вникнути у ваше питання та надати кваліфіковану консультацію. 

– З чого плануєте розпочати свою роботу?

– Ми плануємо здійснювати робочі виїзди, під час яких консультуватимемо жителів сіл нашого району. Будемо проводити правопросвітні заходи, аби кожен громадянин знав свої права і не боявся захищати у випадку їх порушення.

– За правовою допомогою до «Новоселицького бюро правової допомоги» можуть звернутися лише жителі нашого району?

– Кожен, хто переступає поріг бюро, є нашим клієнтом – незалежно від віку, статі, віросповідання та інших ознак, тому  працівники бюро  зобов’язані надати якісну правову допомогу всім, хто її потребує.

До нашого бюро, як і до всіх інших, що працюють по всій Україні, можуть звернутися кожен, хто потребує, і не має різниці, в якому селі, місті, районі або області України проживає. Якщо сьогодні особа перебуває в місті Новоселиця і їй потрібна правова допомога, то вона може звернутись до нас, або зателефонувати за номером  5-07-20.

Ми раді допомогти кожному.

Анна ЛЕОНТІЄВА,

фото Алли МАЗУР

Назад