В НОВОСЕЛИЦІ СТВОРИЛИ МІСЬКУ СПІЛКУ АТОВЦІВ

18.06.2017 14:07

Наш кореспондент зустрілась з одним з ініціаторів такого об’єднання Іваном ПОПАДЮКОМ.
– Мета цього об‘єднання?
– Об’єднавча для всіх. Організація створена, в першу чергу, для того щоб всі учасники бойових дій знали один одного не лише по прізвищах, а й в обличчя, і один одному допомагали. Щоб вони отримали все, що їм держава наобіцяла. І, в першу чергу, ту землю, яку вони захищали. Мова йде про славнозвісні земельні ділянки. У нас є багато новоселицьких хлопців, які ще не отримали землю під будівництво. І це питання залишається актуальним. На сьогодні багато хто спекулює цим. Наша організація буде як допоміжна ланка тієї ж районної.
– І очолюєте її ви?
– Так. Але вона ще не зареєстрована. Все тільки в процесі. Маємо на меті займатися не лише землею, а й різними питаннями. Наприклад, навчання учасників бойових дій. Є такі, що бажають отримати вищу освіту. А ще питання оздоровлення бійців.
– Що з районною організацією? Має бути співпраця?
– На мою думку, будуть ці об’єднані громади і районна організація мала б ліквідуватись, але є зміни у законодавстві, про те, що будь-яка громадська організація та її територія діяльності поширюється по всій України. І було б непогано, щоб районну не ліквідовували, а, навпаки, вона існувала. Добре, аби бійці трималися разом. Мені дали список на 235 бійців, враховуючи поранених та інвалідів то це вже, можна сказати, дві роти, якими можна боронити Новоселицю і не просто боронити, а й давати відсіч нормальну.
– Хто увійшов до міської організації?
– На сьогодні вже є десять чоловік. З них сім з Новоселиці, двоє з Подвірного і один з Зеленого Гаю. Через хлопців повідомляємо іншим. Потрохи зберемось і це не означає, що всі мають бути лише з Новоселиці.
А ще ми беремо собі за правило, кожної неділі зустрічатися в центрі міста о 10.00 біля магазину «Денис», цьому і погода поки що сприяє. Маємо надію, що через вашу газету учасники дізнаються про це або родичі, прочитавши, передадуть.
– А зустрічатися для чого?
– Як я вже казав, бачити один одного, ділитися проблемами, які виникають. Наприклад, у когось виникла проблема з якістю обслуговування проїзду до Чернівців і не може скористатися своїм правом пільговика, а він промовчав. Це все треба обговорювати, що ми і будемо робити спільно. Так само і з земельними ділянками. Я зрозумів, що багато людей просто не знають куди звертатися. Для цього і зустрічатимемось, аби учасники бойових дій не відчували себе самотніми на мирній території.

Алла МАЗУР

 

Назад