УХИЛЯННЯ ВІД ВИКОНАННЯ ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ ПОСИЛЮЄ МІРУ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

20.07.2018 14:17
Відповідно до частини другої ст. 389 КК України кримінальна відповідальність наступає за ухиляння від відбування громадських робіт засудженою особою. Вказана стаття передбачає в якості санкції арешт строком до 6 місяців або позбавлення волі строком до 3-х років. 
1 грудня 2014 року Новоселицький районний суд призначив обвинуваченому за ч.1 ст. 190 КК України покарання у вигляді 200 годин громадських робіт.
Відбувати покарання особа почала з 14 січня 2015 року в одній з сільських рад району і станом на 8 лютого цього року  відпрацював 132 години з призначених 200. При цьому встановлено, що з січня по травень 2015 року засуджений пропустив 37 робочих днів, визначених графіком, що становить 68 годин робіт. 
Громадянин під час судового розгляду повністю визнав вину, а свою відсутність у встановлені дні мотивував тим, що перебував у цей період поза межами України на заробітках, хоча і був ознайомлений з графіком відпрацювання встановлених годин. 
Обтяжливою обставиною у справі став рецидив, тобто вчинення повторного злочину особою, що відбуває призначене покарання за попередній злочин. Разом з тим суд врахував позитивну характеристику підсудного з місця проживання, його щире каяття та правдиві покази, які він давав органам досудового слідства, а також той факт, що на його утриманні знаходиться неповнолітня дитина.
Враховуючи пом’якшувальні та обтяжливі обставини, з метою виправлення обвинуваченого та запобіганню нових злочинів, Новоселицький районний суд своїм вироком встановив покарання у вигляді арешту та до призначеної санкції були додані невідпрацьовані години громадських робіт. Також суд прийняв рішення про те, щоб міру запобіжного заходу обвинуваченому замінити з домашнього арешту на тримання під вартою, взявши його під варту негайно з зали суду.
Варто зазначити, що ухиляння особи від відбування призначеного покарання кваліфікується як окремий злочин за статтями 389 і 390 КК України в залежності виду основного покарання і призводить до посилення міри кримінальної відповідальності. Вчинення повторного злочину під час відбування покарання вважається рецидивом і відповідно до ст.67 Кримінального кодексу є обтяжливою обставиною, що ставить обвинуваченого у невигідне  становище і позбавляє суд можливості застосовувати більш м’яке покарання. 
Дмитро ІЛІКА,
керівник Сторожинецької місцевої прокуратури
Назад