УЧАСНИКИ АТО ОБГОВОРИЛИ З ВЛАДОЮ СВОЇ ПРОБЛЕМИ

23.06.2017 11:18

– Якщо вам відмовляють у пільговому перевезенні, оплатіть свій проїзд, візьміть квиток і віднесіть його до Держтрансінспекції. Разом ми доможемося того, щоб автоперевізники з повагою ставились до АТОвців. Зробили це у Вижницькому та Глибоцькому районах, зробимо і в Новоселицькому, – так АТОвцям, які минулого тижня зібрались у залі засідань РДА порадив Валерій Краснян, радник голови ОДА  на громадських засадах-керівник Центру допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.  

Зустріч АТОвців з першим заступником голови РДА Каріною Поп і головою районної ради Дмитром Вакарюком відбулась з ініціативи учасників антитерористичної операції. У заході взяли участь і міський та окремі сільські голови, керівники зацікавлених районних служб.

Зокрема, під час зустрічі на запитання щодо надання пільг в оплаті житлово-комунальних послуг та забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування відповідала та надавала роз’яснення начальник відділу управління праці та соціального захисту населення Людмила Крояло.

Щодо жилого-комунального, є питання із забезпеченням твердим паливом. В районі спробували вирішити цю проблему, прийнявши програму, за якою дрова виділяють і тим учасникам АТО, у яких житлові будинки мають альтернативний вид опалення. Є питання щодо якості, не всім дістаються дрова твердої породи, але тут, кажуть фахівці, вдіяти вже нічого не можна: чим багаті ліси району, те і виділяють. Щодо путівок на санаторне лікування. Людмила Крояло запевняє, що впродовж року кожен з АТОвців, хто звертається, одержує таку путівку. Навіть закликала активніше звертатись.

Питання є щодо виділення землі АТОвцям. У багатьох населених пунктах її просто немає. Тією, що поза межами населених пунктів, розпоряджається облержгеокадастр. В.о. начальника відділу Держгеокадастру у Новоселицькому районі Тетяна Бербек  пообіцяла дати роз’яснення у кожному конкретному випадку, каже: готова разом з АТОвцями сісти за карту, розглянути ситуацію у кожному населеному пункті і підказати, як діяти далі. Хоча ці карти є у публічному доступі в Інтернеті і при нинішніх можливостях кожен, хто потребує, може пересвідчитись, де є вільні землі. Далі – справа техніки: пишите заяву і нехай у разі відмови вам аргументують, чому «ні».

Звичайно, багатьох цікавить земля у райцентрі. І тому, що центр, і тому, що, до прикладу, у Подвірному не дуже хочуть будуватись, бо там земля «повзе». Як   повідомила міський голова Новоселиці Марія Нікорич, 32 учасникам АТО уже виділено земельні ділянки в місті. У разі погодження змін до генерального плану населеного пункту м.Новоселиця можна буде надати ще 43 ділянки. Повідомила і про те, що в місті виділена ділянка  для будівництва багатоквартирного будинку середньої поверховості. При бажанні учасники АТО могли б, скооперувавшись, взятись за будівництво власного житла.

Чи не головною проблемою для АТОвців у нашому районі, за їх словами, залишається пільгове перевезення. Звичайно, не усі водії – серед них є чимало добросовісних – але окремі тупо не дотримуються законодавства, і щодо пільгового перевезення тих, хто нас з вами захищав, зокрема. «Якщо вам відмовляють у пільговому перевезенні, оплатіть свій проїзд, візьміть квиток і віднесіть його до Держтрансінспекції. Разом ми доможемося того, щоб автоперевізники з повагою ставились до АТОвців. Зробили це у Вижницькому та Глибоцькому районах, зробимо і в Новоселицькому», – сказав побратимам радник голови ОДА Валерій Краснян. Фіксувати офіційно факти порушень своїх прав – записати номер автобуса, по можливості прізвище водія – учасників зустрічі попросив і голова районної ради Дмитро Вакарюк, бо, як зазначила головуюча Каріна Поп, за останній рік немає жодної офіційної заяви, хоча усно люди не перестають скаржитись. Іван Попадюк звернувся до колег з проханням не тільки свої права захищати, «а й іншим громадянам допомагати». Принагідно повідомив про заснування міської організації учасників АТО, котра якраз і має за мету захист прав АТОвців та їх сімей.

...Вони називають один одного братом і готові підкласти, коли треба, плече. Але у них самих є чимало запитань один до одного. Тільки задавали вони їх уже у своєму колі за зачиненими дверима, коли влада і преса покинули залу. З етичних міркувань наш Сашко Гаврилюк подробицями з нами не поділився.

Ганна ВАКАРЧУК,

фото Алли МАЗУР

Назад