У НОВОСЕЛИЦЬКОМУ, ХОТИНСЬКОМУ ТА ГЕРЦАЇВСЬКОМУ РАЙОНАХ ЗАБОРГУВАЛИ ПОНАД 4,5 МЛН. ГРН. ЄДИНОГО ВНЕСКУ

04.09.2018 16:58
У поточному році фізичні особи-підприємці розраховують та сплачують суму єдиного внеску у розмірі 22 відсотки від мінімальної заробітної плати, тобто 819,06 гривні на місяць, незалежно від того, отримували вони у звітному місяці дохід чи ні. За вісім місяців до бюджету надійшло на 33902,0 тис.грн. або на 13,3% відсотка більше від надходжень аналогічного періоду минулого 2017 року.
З початку 2018 року працедавці Новоселицького, Хотинського та Герцаївського районів спрямували до соцфондів майже 173,6 мільйони гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Разом з тим на початок вересня 2018 року заборгованість зі сплати ЄСВ по Новоселицькому, Хотинському, Герцаївському районах склала 4570,4 тис. грн. Загалом юридичні особи заборгували 1786,9 тис. грн, фізичні особи – 2783,5 тис.грн. Щодо динаміки боргу, то в порівнянні лише з попереднім місяцем поточного року юридичні особи збільшили його обсяги на 454,7 тис. грн.. Борг із ЄСВ, що рахується за фізичними особами, зменшився на 96,6 тис. грн..
Зважаючи на те, що на ДФС покладено контроль за дотриманням податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам та забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску, у Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області докладають максимум зусиль для скорочення боргу з ЄСВ. 
Нагадуємо про обов’язок сплати єдиного соціального внеску фізичною особою-підприємцем як за себе, так і за працівників, працю яких така особа використовує. Періоди, за які не сплачено єдиний соціальний внесок, не буде враховано у страховий стаж, що в подальшому вплине на майбутню пенсію.
Своєчасна й повна сплата єдиного соціального внеску – це гарантія того, що фізична особа – підприємець, або її офіційно оформлений найманий працівник буде відчувати себе соціально захищеним, а також забезпечуватиметься своєчасне фінансування пенсійних виплат.
Звертаємо увагу, що за порушення строків сплати єдиного внеску передбачено як фінансову відповідальність (відповідно до ст.25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), так і адміністративну, передбачену ст.1651Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X.  
Для уточнення та проведення звірення стану розрахунків з єдиного соціального внеску запрошуємо до Центру обслуговування платників податків Новоселицької ОДПІ та її відділень (Герцаївське відділення та Хотинське відділення Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області) за місцем реєстрації або здійснити їх за допомогою інформаційного ресурсу «Електронний кабінет платника»».
Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області
 
Назад