У НОВОСЕЛИЦІ ВІДБУВСЯ БЛАГОДІЙНИЙ КОНЦЕРТ БРАТІВ ТОМІЛЕНКІВ

26.01.2018 10:51

БРАТИ ТОМІЛЕНКИ З ВАСИЛЕМ ВАСКАНОМ У НОВОСЕЛИЦІ

В Новоселиці відбувся благодійний концерт братів Андрія і Василя Томіленків. Зібрані бна концерті кошти будуть передані на потреби учасникам АТО.
Розпочався концерт хвилиною мовчання за загиблими учасниками антитерористичної операції на Сході України.
Своєрідним модератором на концерті виступив наш знаменитий земляк письменник  Василь Васкан, який вручив свої книги видатним жителям Новоселицького району, серед яких – наш Олександр Гаврилюк, АТОвець.

Для довідкиБрати-близнюки Андрій і Василь Томіленки родом із села Сухини Корсунь-Шевченківського району. З’явился на світ 13 грудня 1946 року. Зростали у співочій родині. Батько гарно грав на балалайці й гітарі, мати знала безліч народних пісень. Брати жартують, що співати почали ще в колисці. А як підросли, то жоден концерт у селі не обходився без них! Але в артисти не пішли. Переважили козацькі гени, тому відразу після школи подали документи до Московського прикордонного училища. А призначення на службу одержали в Західний прикордонний округ. Не розлучалися з піснею і в армії. Весь вільний від служби час проводили в Будинку офіцерів у Чернівцях. Завдяки пісні познайомилися з тоді ще співачкою-початківцем Софією Ротару, талановитим композитором Володимиром Івасюком. До речі, саме брати Томіленки першими з ансамблем «Карпати» заспівали його прекрасну «Червону руту». Згодом познайомилися з композитором Олександром Зуєвим і поетом Анатолієм Кудрявцевим, які подарували братам пісню «А ми удвох». Пісня на багато років стала супер-хітом і дала назву їхньому співочому дуету.
Після строкової служби пішли працювати в міліцію. З їхньої ініціативи у Корсунь-Шевченківському було створено хор міліціонерів, який став лауреатом Всеукраїнського фестивалю міліцейських творчих колективів. А вокальний дует «А ми удвох» почали запрошувати в телепрограми: «Сонячні кларнети», «Таланти твої, Україно», «Товариш Пісня»... У їхньому репертуарі з’явилися пісні Олександра Білаша, Платона Майбороди, Івана Карабиця, Ігоря Поклада, Олександра Злотника…
Коли брати вийшли на пенсію – у їхньої творчості відкрилося друге дихання. Вони й нині продовжують радувати своїми душевними піснями. Багато гастролюють Україною, виступали в Польщі. На концертах їх представляють артистами з народу.

Назад