У ЛАВАНДОВИЙ ТУР НА НОВОСЕЛИЧЧИНУ

10.07.2020 12:44

Ще одна локація для романтичного відпочинку запрацювала на Новоселиччині.
Синьо-бузковий «осколок» Провансу розмістився вздовж автотраси на Чернівці, не доїжджаючи Магали (по праву сторону, якщо їхати з Новоселиці). Його власниця – Мирослава МЕРЕШКО з Мамаївців, тих самих, що славляться тюльпановими полями.

– Торік побувала на лавандових полях у французькому Провансі, – розповідає пані Мирослава, – краса неймовірна! І зрозуміла, що лавандове поле має бути і на Буковині.
Пані Мирослава – квітникарка з двадцятирічним стажем, довгий час працювала в Голландії, саджанці з допомогою голландських фахівців привезла з Франції. Висадили їх минулої осені. Жінка каже, страшенно переживала, чи витримає лаванда нашу зиму (є сорти, які не переносять наших холодів), заспокоїлась лише навесні, коли рослини почали оживати. Каже:
– Бачте, як тепер вийшло: через коронавірус немає можливості поїхати у «лавандовий тур» до Франції чи навіть сусідньої Молдови, але це можна зробити вдома, на рідній Буковині.
Побачити окраєць Провансу на Буковині може кожен охочий. По-перше, недалеко. По-друге, недорого. Вхід на лавандове поле: 50 гривень з дорослого відвідувача, 30 гривень – з дитини.
– За бажання, ви можете бути у нас цілий день – ми відкриті з 8-ої ранку до 22-ої, – розповідає господиня. – Тут можна влаштувати пікнік, посидіти на білих, у прованському стилі, лавочках. Просто пройтись, подихати цілющим повітрям – лаванда заспокійливо діє на нервову систему. Тож приходьте всією родиною.
Втім, головне, для чого сюди приходять, – це фотосесії. Для цього тут облаштували спеціальні фотозони – тут вам і білі арки, і такого ж кольору лавочки а-ля Прованс, на сьогодні мають бути готові білі сходинки у тому ж стилі. Тож соцмережі поступово стають лавандового кольору...
Аби зробити гарні фото і просто помилуватись цією красою, у вас читачу, є щонайменше 10 днів. Стільки часу ще цвістиме лаванда. Потім її зріжуть (так велить агротехніка). До речі, пані Мирослава готова співпрацювати з тими, хто хотів би придбати лавандові квіти – вони підійдуть, як для сухих букетів, композицій (лаванду зберігати можна цілий рік у засушеному вигляді, просто покладіть її у вазу), так і в якості сировини для виготовлення ароматної олії, мила. Один франківчанин, каже моя співрозмовниця, зацікавився лавандою для лікувальної мети. До речі, навіть, якщо ви не збираєтесь готувати мило з лаванди, букетик на згадку про майже прованське літо можна придбати, побувавши в цьому синьо-бузковому раю. Ще є трохи часу.

 

Ганна ВАКАРЧУК,
фото Ірини БОЛЕСТИ
(«Шпальта»)

Назад