У КОТЕЛЕВОМУ БУДЕ СУЧАСНА АМБУЛАТОРІЯ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ

16.06.2019 13:16

Медична реформа, яку одні без кінця сварять, інші – доводять, що вона має свої позитиви, все ж змінила життя. Працівників «первинки», в першу чергу. Тепер її плюси мають відчути і пацієнти на периферії, стверджують адепти реформи. І хоча Котелеве не така вже й периферія, але невдовзі жителям цього села не потрібно буде їхати в район або область, щоб проконсультуватися з фахівцями вузьких спеціалізацій. 
Як би фантастично не звучало, це можна буде зробити дистанційно, що заощадить ко¬телівчанам і час, і гроші. Місцева амбулаторія сімейної медицини увійшла до переліку шести установ «первинки» Новоселиччини, котрі найближчим часом отримають телемедичне устаткування та новий автомобіль. Треба сказати, що це – не дар, який звалився з неба. Щоб його отримати, колектив амбулаторії разом з керівництвом Центру ПМСД, очолюваного В’ячеславом Бежаном, попрацювали. На повну. Поліпшили умови в приміщенні самої амбулаторії, зокрема обладнали внутрішню вбиральню, на вході встановили пандус, зробивши будівлю амбулаторії доступною для людей з особливими потребами, та й просто людей поважного віку. 
Для експертів Мінрегіонбуду зроблене виявилось достатньо переконливим, щоб прийняти рішення про оснащення Котелівської амбулаторії сімейної медицини телемедичним обладнанням. З дня на день тут буде встановлена оглядова цифрова камера, набір цифрових «скопічних» систем, монітор життєво важливих показників та електрокардіограф з цифровим інтерфейсом. Сімейні лікарі Тетяна Трипадуш і Ганна Трипадуш просто із своїх робочих місць зможуть проконсультуватися з профільними фахівцями: пульмонологом, ендокринологом, кардіологом та ін. Консультації онлайн, як передбачається, надаватимуть фахівці з району та області. 
А поки обладнання надійде, дівчата з амбулаторії (усі вони молоді й красиві, по-іншому не повертається язик їх називати), готуються, проводять ремонт у кабінетах. І, звичайно, вдосконалюють свої знання, вони їм ще ой як згодяться.

Леонтіна СТЕПАНЧУК

Назад