У ЕКСПЕРТІВ Є ПИТАННЯ ЩОДО ВАНЧИКОВЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ

13.07.2018 10:46

Минулого тижня на веб-сайті
облради було опубліковано проект рішення “Про внесення змін до рішення 32-ї сесії обласної ради VI скликання від 28 травня 2015 року № 1-32/2015 «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернівецької області» (зі змінами)“. Незважаючи на тривале обговорення, поданий проект перспективного плану викликає чимало зауважень, стверджують у Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, його висловили свої зауваження до опублікованого документу. Є там і моменти, що стосуються нашого району.
– Під час формування перспективного плану не врахована фінансова спроможність громад, зокрема проблеми бюджетно-фінансового характеру можуть бути у Ванчиковецькій ОТГ: заплановані доходи – 25 млн., видатки – 26,6 млн. Нестача коштів на виконання делегованих повноважень - 1,6 млн. З них нестача освітньої субвенції – 2,4 млн.;
– Також в окремих випадках не враховано бачення самих громад, або конфігурації на базуються на документально підтвердженій позиції місцевих рад. Зокрема в перспективному плані відображені Тарашанська, Киселівська, Брусницька, Ванчиковецька громади, в яких відповідні рішення щодо об’єднання не приймали.
Враховуючи те, що відповідний проект перспективного плану був сформований з порушенням Методики формування спроможних громад, без врахування фінансової спроможності окремих потенційних громад, по суті цей план закладає великий дисбаланс в майбутньому розвитку громад Чернівецької області. Він має бути доопрацьований і поданий на схвалення обласної ради та затвердження Кабінету Міністрів України в іншому вигляді. Ця робота спільно з Чернівецькою ОДА продовжується, 9 липня відбулась нарада голови Чернівецької  ОДА з експертами, що займаються впровадженням реформи децентралізації влади. На ній було озвучено всі ці застереження. Чи будуть зауваження експертів враховані – покаже час. Тим паче, що відповідно до протокольного доручення Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана №18 від 16 травня 2018 р., обласні державні адміністрації мають утриматися від внесення змін до перспективних планів, які сформовані без врахування вимог Методики формування спроможних громад; такі плани не будуть затверджуватися Кабінетом Міністрів, йдеться у коментарі Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування.

Назад