У БОЯНАХ ОСВІТЯНИ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ ВИВЧАЛИ МОЖЛИВОСТІ БАГАТОМОВНОЇ ОСВІТИ

15.11.2017 15:57

13-14 листопада 2017 року на теренах Чернівецької області відбувся міжрегіональний семінар «Можливості багатомовної освіти. Діалог: учні, школа, громада». Учасники семінару, у складі представників Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Департаментів освіти і науки ОДА, Інститутів післядипломної педагогічної освіти, закладів загальної середньої освіти, учасників Всеукраїнського експерименту, педагогічної громадськості, мали змогу ознайомитися з роботою навчально-виховного комплексу «Боянська гімназія» (с. Бояни Новоселицького району) – учасника Всеукраїнського експерименту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті».
З вітальним словом до присутніх звернулись Аделіна Руснак, начальник відділу освіти Новоселицької районної державної адміністрації, Наталія Бєскова, заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, еоргій Деменчук, сільський голова села Бояни, Світлана Гавка, директор НВК «Боянська гімназія».
Колектив НВК «Боянська гімназія» ознайомив учасників семінару з діяльністю навчального закладу, продемонструвавши відеоролик «Візитна картка навчального закладу», виставку науково-дослідницьких робіт учнів-членів наукового товариства «Еврика»; співпрацю із Всеукраїнської науково-дослідницькою станцією захисту рослин; виставку сучасних національних костюмів.
У ході роботи семінару відбулося відвідування фрагментів уроків у 4, 9, 10 класах та занять у старшій дошкільній групі з елементами білінгвального/ мультилінгвального навчання.
Також учасники семінару ознайомилися з однією з форм роботи з батьками «Школа запитань та відповідей».
Справжнім апогеєм завершення семінару став фрагмент позакласного заходу «Діалог культур».
Педагогічний колектив вдало підкреслив, що освітній осередок формує багатомовність у дітей та учнів, і досить яскраво закцентував увагу на важливості роботи в даному напрямку.
Учасники семінару були щиро вдячні колективу НВК «Боянська гімназія» та висловлювали побажання щодо подальшої співпраці.

Назад