ТРОЄ ДІТЛАХІВ НА НОВОСЕЛИЧЧИНІ ЗАХВОРІЛИ НА КІР ЦИМИ ДНЯМИ

17.01.2018 11:59

Ще одна дитина – в грудні. За словами головного лікаря Центру ПМСД Вячеслав Бежан, «епідемічного ланцюжка» немає. Тим не менш, коли ми зателефонували до керівництва Центру ПМСД, саме тривала нарада, кір – проблема серйозна.
Станом на 17.01.2018 року в Новоселицькому районі зареєстровано 4 випадки кору. Один випадок зареєстрований в грудні 2017 року. Три випадки зареєстровані в січні 2018 року. Захворіли діти, вікова категорія – один рочок, два роки, п’ять та п’ятнадцять років, двоє з них не щеплені проти кору. Двох дітей було госпіталізовано в ОДКЛ, двоє лікуються амбулаторно.
– З метою охоплення щепленнями проти кору дітей з порушенням Календаря щеплень в Новоселицькому районі з вересня 2017 року проводяться додаткові заходи щодо вакцинації дітей у віковій категорії від 1 року до 8 років, повідомляє заступник головного лікаря Центру ПМСД Альона Рошка. Під час додаткової імунізації охоплено щепленнями 1622 дітей (70% від запланованих). Імунізація з порушеним Календарем щеплень продовжується. Протягом 2017 року проведено 3447 планових щеплень проти кору, що становить 82 % від запланованих.
– У зв’язку з епідемічною ситуацією в Новоселицькому районі з метою запобігання локалізації та уникнення спалаху корі, – додає Альона Рошка, – просимо звернутись за консультацією до лікаря загальної практики-сімейного лікаря за місцем проживання, якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень.
Найкращий захист від кору – вакцинація. В наявності є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини.
Кір – дуже заразна інфекційна хвороба вірусного походження, нагадує в.о. завідувача Новоселицького міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ « ЧОЛЦ МОЗ України» Vadim Hmeli: «Вірус кору зазвичай передається повітряним шляхом та через прямий контакт. Проникає через слизові оболонки, а потім поширюється по організму. Інфікуватись вірусом кору можна під час розмови, при кашлі, чханні.
Інкубаційний період (момент від потрапляння збудника в організм до появи перших ознак захворювання) триває в середньому 9-17 днів (від 7 до 21 дня).
Джерелом інфекції є хвора людина з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу.
Проявом хвороби є висока температура, кашель, нежить, кон’юнктивіт та дрібно-плямистий висип, який має низхідний характер.
Після перенесеного захворювання можуть виникати ускладнення у вигляді пневмонії (запалення легенів), менінгіту (запалення мозкових оболонок), енцефаліту (запалення мозку). Більшість смертельних випадків виникає внаслідок ускладнень.
Невакциновані діти раннього віку та вагітні жінки піддаються найвищому ризику захворювання на кір та розвитку ускладнень, включаючи смертельний результат.
Захворіти на кір може будь-яка людина, що не має імунітету - той, хто не був вакцинований та не хворів на кір.
Єдиний захист від кору – проведення планових та за епідемічними показами щеплень проти кору.
При появі перших симптомів захворювання необхідно обмежити контакт хворого з оточуючими, викликати медичного працівника».

Назад