ТАБІР «КАЛИНКА» У ЦЬОМУ СЕЗОНІ, СКОРІШ ЗА ВСЕ, НЕ ЗАПРАЦЮЄ

24.04.2018 08:47

Дітей пільгової категорії обіцяють оздоровити в інших таборах
Дві новини з засідання бюджетної комісії районної ради, яке провів Василь Сухораб за участі голови РДА Євгенії Бойко, заступника голови районної ради Ольги Цуркан та заступників голів усіх трьох ОТГ. Як зазвичай, одна новина гарна, друга – погана. Обидві стосуються фінансів.

Почнемо з гарної. За інформацією заступника начальника фінуправління РДА Сніжани Георгіци, сесія облради виділила освітню субвенцію нашому районному бюджету. Сума солідна – понад 3 мійльйони 120 тисяч гривень. Кошти цільові, передбачені для організації роботи недавно створеного інклюзивного центру та для навчання дітей з особливими потребами. Понад один мільйон гривень з цієї суми буде виділено Котелівському опорному закладу, зокрема для обладнання кабінетів фізики та хімії. Ще частина коштів призначена для оснащення в школах району кабінетів української мови та ін. (детально, скільки і для якої школи виділено коштів, – у наступному числі газети).
І – погана звістка. Для того, щоб належним чином підготувати дитячий табір «Калинка» до чергового оздоровчого сезону, потрібно щонайменше 600 тисяч гривень, поінформували Євгенія Бойко і головний освітянин району Аделіна Руснак, за словами пані Руснак, лише на виконання приписів пожежників, потрібно біля півмільйона гривень. Тим часом для підготовки табору до роботи з районної казни виділили 250 тисяч гривень. В районному бюджеті інших коштів на ці потреби немає, не передбачені вони і в бюджетах трьох ОТГ, максимум, що можуть об’єднані громади зробити: закупити по декілька десятків путівок для дітлахів-жителів громади (а путівки, треба сказати, недешеві: по 3200 гривень на першу зміну і по 2200 гривень на другу-третю, якщо такі будуть). Інша справа, що останніми роками все менше охочих їхати до «Калинки» – табору, що свого часу входив до п’ятірки кращих в Україні. Табір і справді непоганий, а особливо, якщо порівняти з тими, що є у сусідів. Але часи нині такі, що частина батьків воліє (і має можливість) оздоровити своїх дітей на морях і в горах, здебільшого за кордоном. Ті, у кого такої можливості немає, і грошей на путівку до «Калинки» не завжди мають. А як бути з дітьми-пільговиками, яких влада зобов’язана оздоровити? Таких хлопчиків і дівчаток в районі біля п’ятдесяти. Для них можна закупити путівки до інших таборів, тут уже і бюджети ОТГ можуть «підкласти плече» для своїх діток. Таким чином, обговоривши всі «за» і «проти», члени бюджетної комісії зійшлися на тому, що, скоріш за все, в цьому році табір запустити не вдасться, а на передбачені сесією кошти для його підготовки краще придбати путівки пільговикам, решту використати на утримання «Калинки» – в надії, що наступний рік буде сприятливішим. Паралельно вивчатимуть можливість передачі табору в оренду – зі збереженням цільового призначення, звичайно.
Питання "Калинки" обговорили сьогодні і на апаратній нараді в РДА за участі голів ОТГ та сільських голів. Як запевнила Євгенія Бойко ,"для усіх дітей пільгової категорії, котрі цього потребують і мають бажання, будуть закуплені путівки до інших таборів поза межами району".

Назад