СУД ВИЗНАВ ВИННИМ ЗЕЛЕНОГАЙСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО голову, АЛЕ ВІД РОБОТИ ЙОГО НЕ ВІДСТОРОНИВ

28.07.2017 11:12

Суд у справі Зеленогайського сільського голови, якого звинувачували в одержанні неправомірної вигоди, відбувся минулого вівторка. Як повідомив нашому кореспонденту суддя Новоселицького районного суду Геннадій ЛЯХУ, рішення ще не вступило в законну силу, на це законом відведено тридцять днів:
– 25 липня відбувся суд за обвинуваченням Дмитра Лакусти у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 369 ч.2 Кримінального кодексу України. Відповідно до обвинувального акту, затвердженого прокурором Прокуратури Чернівецької області, 29 червня 2017 року Лакуста обвинувачувався в тому, що в період з квітня по травень 2017 року одержував від Сідлевського кошти в якості неправомірної вигоди на загальну суму 1700 доларів, що по курсу становить 45 тисяч 97 грн. за вплив на службових осіб, які мають відношення до проведення аукціону з продажу права надати земельні ділянки та підписання реєстрації відповідно прострочених документів, до кола яких входять співробітники головного управління Держгеокадастру в Чернівецькій області та Новоселицької райдержадімінстрації. Такі дії Лакусти були кваліфіковані органом судового розслідування за ч.2 статті 369 значок 2, тобто прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди.
29 червня 2017 року між прокурором та обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості. Укладання цієї угоди належить до прав обвинуваченого та прокурора як під час досудового розслідування, так і під час судового розгляду до видалення суду до дорадчої кімнати. Вони скористались таким правом. В цій угоді, яка, на думку суду, відповідає вимогам статті 472 Кримінального Кодексу України, визначили кваліфікацію і визначили, яку міру покарання має понести обвинувачений Лакуста, це – штраф у розмірі 1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 25 тис. 500 грн. Угода була розглянута судом. Суд прийшов до переконання, що немає будь-яких порушень при укладанні цієї угоди, затвердив угоду, визнав Лакусту винним у вчиненні злочину, передбаченого статтею 369 ч.2 ККУ, та призначив покарання у вигляді штрафу. За вироком суду він не усунений від своїх обов’язків сільського голови –   санкція даної статті не передбачає усунення від посади. В цьому випадку прокурор і обвинувачений самі визначили міру покарання. Суд лише вирішує, затвердити чи ні. Оскільки вони не вийшли за межі санкції цієї статті, суд вважав за можливе затвердити цю угоду, що і зробив.

Назад