СУБСИДІЇ ПО-НОВОМУ

04.05.2018 10:49

Постановою Кабінету Міністрів № 329 від 27.04.2018 внесено зміни до порядку надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Хто не має права на житлову субсидію?
Через нові правила нарахування житлово-комунальних компенсацій в 2018 році право на отримання субсидії втратили наступні категорії громадян:
– орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду;
– сім’ї, в яких будь-хто із складу домогосподарства за 12 місяців перед зверненням за призначення субсидії  здійснив  купівлю  або іншим законним способом набув право власності на будь-яке майно, послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
– володарі автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;
– власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;
– особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні.
На які послуги
і в якому обсязі поширюється субсидія?
Відповідно до програми житлових субсидій, держава відшкодовує витрати на оплату користування житлом та комунальних послуг (тепло-, газо-, водопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот). Крім того, один раз на рік, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, надається грошова субсидія на їх купівлю (Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).
Постановою Кабінету Міністрів України №409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» прийняті єдині для всієї України норми житла та споживання комунальних послуг, на які може бути призначена субсидія. Ознайомитися з вищевказаними стандартами на 2018 рік можна нижче.
Як отримати житлово-комунальну субсидію з  травня 2018 року?
Процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення (соцзабез) за місцем реєстрації заявника (орендарі – за місцем проживання). Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви та декларації. Документи можуть бути подані особисто або надіслані поштою. Крім того, в Україні працює система онлайн-оформлення субсидій.
Міністерство соціальної політики України оприлюднило інформацію про спрощення порядку надання субсидій. Згідно із заявою українського Уряду, таке рішення прийнято у зв’язку з регулярним підвищенням тарифу на житлово-комунальні послуги.
Процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад спрощено: відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.
  Для отримання субсидії необхідно подати:
– заяву на субсидію
– декларацію про доходи (оновленого зразка)
На який термін призначається житлова субсидія?
Комунальна субсидія надається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення
неопалювального (опалювального) сезону:
– на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
– на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
Для орендарів житла (квартирантів) правила отримання субсидії дещо інші. Відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється за наявності договору найму (оренди). Субсидія надається до кінця місяця, в якому закінчується термін дії договору оренди. Автоматичного переоформлення субсидії для квартирантів не передбачено і для подальшого отримання компенсації на сплату ЖКГ орендарю необхідно особисто звернутися в УПтаСЗН.
Для домогосподарств, які використовують природний газ / електроенергію для індивідуального опалення, розмір субсидії на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
Про які зміни
в сім’ї необхідно повідомити
в соцзабез?
Відповідно до закону, одержувач субсидії зобов’язаний повідомити орган соціального захисту населення про будь-які зміни в родині, будь то зміни в складі мешканців, соціального статусу, джерела доходів, модифікації переліку одержуваних ЖКГ послуг або умов їх надання, а також про придбання товару або оплати послуг на суму понад 50 000 гривень. Інформування органу соцзахисту про зміни, що сталися відбувається у встановлений Законом термін (один місяць), шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява та декларація.

Людмила КРОЯЛО,
начальник управління праці та соціального захисту населення РДА
 

Назад