Субсидії будуть, але із змінами

13.05.2016 12:22

 

По завершенні опалювального сезону багатьох жителів району хвилює питання: а що буде далі з субсидіями? Чи треба знову подавати заяви та декларації?

 

Всім, хто звертався за призначенням субсидій на опалювальний період 2015-2016 років, субсидії перерахують автоматично. А повідомлення про результати проведеного перерахунку  буде роздано жителям району спеціалістами сільських рад та соціальними працівниками територіального центру.

Разом з тим варто знати: Кабмін постановою від 27.04.2016 № 319  вніс зміни до порядку надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Зокрема, громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пропонується не нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії. На думку Уряду, «зазначене не призведе до зменшення рівня соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг і обсяг обов’язкового платежу за послуги залежить лише від доходів сім’ї». 

Змінами також передбачається:

• дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначається за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку, але не зареєстровані, з моменту створення такого будинку;

•  не враховувати до сукупного доходу при призначенні субсидії державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та допомогу внутрішньо переміщеним особам; 

• визначити, що до сукупного доходу пільговика включається допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування;  визначити право пільговика на отримання пільг на 12 місяців (на сьогодні – на 6 місяців). 

Крім цього, пропонується за підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок економного споживання енергоресурсів повертати до державного бюджету. При цьому з метою стимулювання громадян до економного споживання послуг пропонується частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Також постановою КМУ від 27.04.2016 р. №317 змінено норми споживання газу  та переглянуто коригуючі коефіцієнти для опалення – для споживачів  багатоповерхівок.

Людмила КРОЯЛО,

начальник управління праці та соціального

захисту населення РДА

Назад