СТИХІЙНЕ ЛИХО ПІД НАЗВОЮ АМБРОЗІЯ

10.08.2018 14:23
Зарості амброзії полинолистої – неабияка проблема для нашого району. З року в рік посилюється актуальність боротьби цим бур‘яном. Амброзія сьогодні зростає в населених пунктах, на узбіччях доріг, на пустирях, навколо установ і закладів. 
Стихійне лихо під назвою «амброзія» стосується всіх. Аграрії терплять збитки через зниження врожайності сільськогосподарських культур і неможливості використовувати засмічені амброзією землі за призначенням. Вчені створюють генно-модифіковані сорти сільськогосподарських культур, що наділені стійкістю до гербіцидів, і пропонують у боротьбі з амброзією використовувати гербіциди суцільної дії. Медицина б’є на сполох з приводу масовості алергічних захворювань, спровокованих амброзією. Через свою виняткову  шкодочинність, негативний вплив на здоров’я людей амброзія  посідає  одне з перших місць серед злісних бур’янів. Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. У період цвітіння від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми. Лікувальний процес від алергії, що спричинений амброзією, довготривалий.  Населення обурюється бездіяльністю тих, хто причетний до цієї біологічної катастрофи, а села «потопають» в амброзії.
Закликаємо керівників всіх підприємств, юридичних та фізичних осіб, діяльність яких пов’язана з землею, жителів сіл та селищ, не бути байдужими до проблем боротьби амброзією та проводити заходи з її ліквідації. Лише спільними зусиллями можна локалізувати вогнища, знизити концентрацію пилку в повітрі, а значить і алергічні захворювання, поступово зменшити поширення такого злісного карантинного бур’яну як амброзія полинолиста.
На  територіях  населених  пунктів бажано  застосовувати механічний метод  боротьби. На землях з високими і дуже високими санітарно-гігієнічними  вимогами (землі навколо житлової забудови, громадських будівель, тваринницьких ферм, парки, сквери, стадіони, спортивні майданчики,  школи, дитячі садки і інші території)  не доволяється  застосування гербіцидів. Тут амброзія  знищується шляхом виполювання,  ручного  видалення або скошування.
На присадибних ділянках та клумбах найефективніше виривати рослини амброзії полинолистої. Чим менша рослина, тим легше проводити  цю процедуру.
Шановні  жителі  району,  згідно з Правилами  благоустрою власники (користувачі, балансоутримувачі) об’єктів благоустрою зобов’язані знищувати   систематично і своєчасно  амброзію полинолисту на   прилеглих та закріплених    територіях підприємств,   установ   та   організацій  усіх  форм  власності,  приватних житлових  будинків  та присадибних ділянок, а також  на прилеглій території до їх ділянок.        
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
Наталія ГОРОДНИЦЬКА,
державний інспектор Управління фітосанітарної безпеки 
ГУ Держпродспоживслужби Чернівецької області
 
Назад