СтавкИ і СтАвки

03.03.2017 10:03

СтавкИ і СтАвки

Наголоси можна міняти, як завгодно: від переміни доданків сума, як відомо, не змінюється – щось останнім часом вдарилася в математику, хоч і не особливо в ній розуміюся. Але хіба хочеш? Життя таке. Нині, коли місцеві ради в шаленому пошуку джерел поповнення бюджетів, у ставках, що на території району, “втоплені” сотні тисяч гривень. Найбільша сума, яку орендар заборгував станом на
1 січня нинішнього року, – біля 68 тисяч гривень, найменша – 250 гривень, всього три-три з половиною кілограми риби. У списку тих, хто уклав договори, лише один (!) орендар з одіозним ім’ям, який не має заборгованості, навіть переплатив... в одному випадку 25, в іншому – 17 копійок. Але біда ще й в тому, що договори уклали менше половини тих, хто експлуатує водні об’єкти.
Отже, про ставкИ. На території району в оренду здано 67 водних об’єктів. В ідеалі орендарі повинні укласти три документи – договір оренди водного об’єкту (водне дзеркало), договір оренди земельної ділянки під водним об’єктом і договір на гідро-технічні споруди. Ідеального орендаря, який уклав би всі три документи, та ще й платив би справно, в районі практично немає. До прикладу, договір оренди водного об’єкту уклали лише 25 орендарів (навіть не половина), більш добросовісні у другому і третьому випадках.
Ситуацію ускладнює ще й те, що одні договори треба укладати з місцевою радою, інші з облдержадміністрацією, частина коштів, сплачених орендарями, йде до обласного бюджету, частина – до районного, в третьому варіанті – до місцевого. Піди й розберись у цьому всьому. І тут ми підходимо до питання про стАвки, іншими словами “ціну питання”. Навіщо, думають окремі, ускладнювати стосунки з орендарем, якщо кошти все рівно йдуть не в місцеву казну і хтозна, коли вони повернуться у вигляді дотацій? І чи повернуться? Невідповідностей вистачає і в інших документах, навіть у тих, за якими кошти надходять до місцевого бюджету. Скажімо, реальна площа ГТС одна, а в договорі вказана інша, втричі менша, значить і надходження менші втричі.
За дорученням голови районної ради питання ставків і ставок вивчає спеціальна комісія, до якої входять представники виконавчої і представницької влади, податкової. “Ми обговоримо це питання  наступного тижня на Координаційній раді, – каже керуючий справами районної ради Іван Балацко. – І не просто обговоримо, ми розробили конкретні рекомендації, проекти рішень, які стануть у нагоді лідерам громад”.

Анна ЛЕОНТІЄВА

Назад