ШТЕФАН ЧЕЛ МАРЄ І ЙОГО РОЛЬ В ІСТОРІЇ

11.05.2018 10:22

Цікаву і змістовну лекцію на цю тему минулої суботи можна було послухати з вуст кишинівського науковця доктора історичних наук Віктора Степанюка. Його аудиторією  були представники Міжрайонного товариства молдовської культури та Асоціації молоді Північної Бессарабії, новоселицькі ліцеїсти. Зустріч зорганізували голова товариства Юрій Стаднічук, керівник Асоціації молоді Північної Бессарабії Сергій Рябко та його колега з Модови Дмитро Ройбу.
Доктора Степанюка слухали з цікавістю, він розповідав цікаві і повчальні речі – про господаря, який мав значну вагу в тогочасному світі, який гуртував молдовські землі і молдован. «Нам є чим пишатись, пращури залишили нам багатий спадок, і ми маємо самоідентифікуватись як молдовани» – головний меседж молдовського науковця.
У малій залі РБК, де пройшла зустріч, була і заступник голови районної ради Ольга Цуркан, яка по завершенні лекції поспілкувалась з істориком.
В Молдові нинішній рік оголошено роком Штефана чел Маре, тож гості привезли літературу на тему і красиві календарі, що стали гарним презентом – як для дорослих, так і для ліцеїстів.
Леонтіна СТЕПАНЧУК, фото автора

Назад