Щодо пілотних проектів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

18.07.2017 13:12

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від «26» червня 2015 року № 669-р  «Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», наказу Міністерства юстиції України від 09.07.2015 року №1187/5 в 2015 році у відділах державної реєстрації актів цивільного стану запроваджено пілотний проект з подачі заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет.

Громадяни, отримали можливість подавати документи до відділів ДРАЦС не тільки у звичайному паперовому форматі, а й через мережу Інтернет.

Веб-портал є офіційним сервісом подачі заяв або звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та є доступним усім користувачам Інтернету.

Доступ до електронних послуг веб-порталу надається через особистий кабінет користувача, після реєстрації. Для цього користувач має заповнити реєстраційну форму, у якій обов’язково вказуються прізвище, ім’я, по-батькові, логін, адреса електронної пошти.

З використанням даного веб-порталу фізична особа може подати до вищевказаних відділів наступні заяви:

  • про державну реєстрацію шлюбу;
  • про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду; про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей; про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України;
  • про зміну імені;
  • про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;
  • про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
  • про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.

Зазначені заяви повинні містити електронний цифровий підпис фізичної особи  або бути підписаними під час особистого звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

           Разом із тим, нагадуємо про можливість здійснення попереднього електронного запису на прийом до всіх відділів державної реєстрації актів цивільного стану  через офіційний веб-сайт, скориставшись вкладкою «Попередній запис на прийом до відділів державної реєстрації актів цивільного стану», обравши відділ, до якого бажаєте записатись на прийом, далі визначитись з якого конкретного питання та обрати зручний день та час.

        Також запроваджено послугу «Реєстрація народження дітей в пологовому будинку». Відтепер  свідоцтво про народження дитини можна отримати не лише у відділі ДРАЦС  а й у пологовому будинку. Новий сервіс спрощує проведення державної реєстрації народження та видачу свідоцтва про народження. Одночасно з реєстрацією народження проводиться реєстрація місця проживання новонародженої дитини.      

        Також  нагадуємо про пілотний проект «Шлюб за добу» який стартував  у місті Чернівці та у місті Хотин ,який дає можливість зареєструвати шлюб швидко і зручно, без попередньої реєстрації і відвідувань відділів державної реєстрації актів цивільного стану.

Більш детальну інформацію також можна отримати  за електронною адресою: vcs@nv.cv.drsu.gov.ua  або за адресою відділу: м.Новоселиця, вул..28 Червня, 01    

В.о.начальника Новоселицького районного відділу ДРАЦС

Світлана Мунтян

Назад