Щодо недопущення проявів сепаратизму і тероризму, упередження, утворення непередбачених законом воєнізованих формувань

14.07.2015 16:18

Так, питання недопущення проявів сепаратизму і тероризму, упередження, утворення непередбачених законом воєнізованих формувань, фінансування такої протиправної діяльності, шахрайства з боку злочинців, які діють під виглядом представників різних воєнізованих батальйонів, незаконного обігу зброї боєприпасів та вибухівки залишається першочерговим завданням в діяльності правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.3 ст.2 Конституції України територія України в межах існуючих кордонів є цілісною і недоторканною. Нормами Кримінального кодексу України встановлена відповідальність за ряд кримінально-караних діянь, що посягають на основи національної безпеки України та на забезпечення громадської безпеки.

Розділом І «Злочини проти основ національної безпеки України» Основної частини Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміну меж території або державного кордону України; державну зраду; посягання на життя державного чи громадського діяча; диверсію; шпигунство; перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.
Зокрема, згідно ст.109 Кримінального кодексу України за дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, публічні заклики до таких дій тощо передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до ст.110 Кримінального кодексу України за умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у тому числі, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади або за попередньою змовою групою осіб, передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15  років або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Розділом ІХ «Злочини проти громадської безпеки» Особливої частини Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за вчинення терористичного акту; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

Відповідно до ст.258 Кримінального кодексу України за вчинення терористичного акту, що призвів до загибелі людини, передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15  років чи довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Згідно ст.263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Відповідно до ст.190 Кримінального кодексу України за вчинення шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 12  років з конфіскацією майна.

Правоохоронними органами постійно здійснюється діяльність щодо виявлення проявів сепаратизму і тероризму, упередження утворення не передбачених законом воєнізованих формувань, незаконного обігу зброї, фінансування такої діяльності. За вчинення вказаних діянь законодавством України передбачена сувора кримінальна відповідальність.

Виконувач обов’язків

прокурора Новоселицького району

юрист 2 класу В. Чорней

Назад