РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАСТЕРІГАЮТЬ ПРО ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ!

03.04.2018 09:11

Протягом 2017 року в області виникло понад 100 пожеж  пов’язаних із горінням сухої трави, внаслідок чого загинула 1 особа та 1 травмовано, знищено 20 гектарів плодових дерев, 7 будівель та пошкоджено ґрунт на значній території.

Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Крім того, слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

Новоселицький РС УДСНС України  нагадує:

  • за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей;
  • під час спалювання сухого листя вдома, не залишайте вогонь без нагляду.

Богдан Сольський,

начальник  Новоселицького РС УДСНС

Назад