РОЗЛУЧЕННЯ «ПО-МЕДИЧНОМУ»

14.04.2019 14:21

В первинній медицині на Ново­селиччині безпрецедентний випадок – Боянська амбулаторія сімейної ме­дицини хоче «на вільні хліба». На­прикінці березня сесія сільської ради ухвалила рішення про вихід амбула­торії з структури Центру ПМСД і утво­рення власної комунальної установи. Минулої п’ятниці головний лікар Цен­тру В’ячеслав Бежан підписав заяву на звільнення завідуючій амбулаторії Минодорі Кучурян, яка, залишивши колегу виконуючою обов’язки, за­йнялась організаційними питаннями, яких, до слова, на сьогодні чимало.

Рішення сесії сільської ради – це лише початок непростого шляху до одержання ліцензії і підписання зано­во (!) декларацій з пацієнтами. В Бо­янах кажуть, готові його пройти, щоб самостійно розпоряджатись кошта­ми, які Національна служба здоров’я скеровуватиме до амбулаторії, що відокремиться, напряму. Втім, що на­стільки буде складно, мабуть, усе ж не здогадувались, принаймні, у мене склалось таке враження минулої п’ят­ниці, коли обидві сторони, що розлу­чаються, намагалися дійти згоди в кабінеті голови районної ради Дмитра Вакарюка за участі голови РДА Євгенії Бойко та головного фінансиста райо­ну Наталії Дячук.

Процедура розлучення завж­ди болісна, особливо, коли питання стосуються фінансів. А тут – ще й як стосуються! І зарплатню на перехід­ний період пані Кучурян з сільського бюджету платити треба, і на придбан­ня медичної програми біля 50 тисяч гривень винайти. І пацієнтів за цим усім не розгубити, бо щойно новоство­рена комунальна установа отримає ліцензію, усі підписані досі декларації анулюють і укладати їх треба заново. Чи захочуть пацієнти це зробити? І головне – чи не постраждають вони від подібних нововведень у перехід­ний період? Люди мають отримувати належні послуги, які б перетурбації з медичною установою не відбувались, наполягають керівники району.

В’ячеслав Бежан, у свою чергу, гарантує структурі, яка утворюється, всіляку підтримку – в межах правового поля, звичайно. За його словами, про­цес «розлучення» і з Мамалигівською, і з Магальською об’єднаними грома­дами саме так і пройшов – спокійно, і з розумінням ситуації. Чи зуміють так Бояни? Поки що невідомо. На момент виходу цього номеру газети уже ста­ло відомо про деякі нюанси. Епопея триває.

Анна ЛЕОНТІЄВА,

Фото автора

 

Назад