РАДА НОВОСЕЛИЦЬКОЇ ГРОМАДИ УХВАЛИЛА БЮДЖЕТ-2018

19.01.2018 10:58

Перший спільний бюджет для Новоселиці, Маршинців, Строїнців, Слободи-Ревківців, Рингача-Шишківців і Рокитного позавчора прийняла міська рада Новоселицької ОТГ на  другому пленарному засіданні першої сесії. Головувала Марія Нікорич, яка, відкриваючи засідання сесії, оголосила хвилину мовчання – на знак вшанування пам’яті тих, хто віддав життя, боронячи незалежність України.

Першим у порядку денному було питання про бюджет громади на 2018 рік. Попередньо його обговорили на засіданні бюджетної комісії, спільному засіданні всіх комісій ради ОТГ та засіданні виконкому. Тож запитань до Руслана Майданського, який, нагадаю, головує в бюджетній комісії, не було. Бюджет прийняли одноголосно з урахуванням пропозиції, внесеної за декілька годин до сесії на виконкомі: про фінансування ще однієї Програми – розвитку культури в громаді. Отже, бюджет Новоселицької громади, сформований за формульним розрахунком, становить трохи більше 111 мільйонів гривень. Це більш, ніж приблизна цифра, так би мовити «скелет» справжнього головного кошторису громади. У такому вигляді його прийняли, щоб мати змогу виплачувати заробітну плату бюджетникам, розраховуватись за енергоносії, харчувати дітей у школах і садках та фінансувати інші так звані захищені статті. Тож зміни до бюджету протягом року вноситимуть, і не раз.

Своїми рішеннями депутати ради громади делегували повноваження у сфері освіти відділу освіти РДА та надали згоду на отримання майна навчальних закладів Новоселицької ОТГ. Встановили розмір вартості харчування та плати за харчування дітей у дошкільних та навчальних закладах Новоселицької ОТГ. В Новоселиці плата за харчування дітей в дитсадках становить до 25 гривень на день, з яких батьківська плата – 65 відсотків від фактичної вартості харчування в день, у селах, що входять до громади, плата за харчування однієї дитини в день становить до 15 гривень, батьки сплачують половину фактичної вартості. Для багатодітних сімей плата – 50 відсотків, діти з сімей, що належать до пільгових категорій, в дошкільних установах харчуватимуться безкоштовно. Щодо навчальних закладів громади, тут вартість обіду – 14 гривень, знову ж таки є пільги: діти-сироти, з інвалідністю, особливими освітніми потребами, діти з сімей учасників бойових дій, малозабезпечених, переселенців харчуватимуться за рахунок бюджету.

Депутати також поклали обов’язки з вчинення нотаріальних та дій щодо ведення господарського обліку на в.о. старост в усіх п’яти старостинських округах ОТГ. Прийняли рішення про виготовлення номерних печаток для вчинення нотаріальних дій. І зійшлися на тому, що доки ці печатки будуть готові, в округах можуть використовувати печатки колишніх сільських рад – аби всі необхідні документи, як і раніше, жителі сіл, що входять до громади, отримували на місцях, а не їхали за ними до Новоселиці.

Ще один обов’язковий пунктик бюджетної сесії – визначення умов праці міського голови та секретаря міської ради, і тут сесійна зала була одностайною. Так само, як і при розгляді заяви свого колеги-депутата Деомида Шови, котрий склав повноваження у зв’язку з призначенням його на посаду заступника голови ОТГ.

Отже, ще один прогноз – «будуть сваритись, як ділитимуть гроші», не справдився. Чи то ділити особливо нічого – «бо ж формула», чи підготовчі роботи до сесії провели якнайретельніше, чи справді «амбіції в сторону, головне – громада», але і друге засідання сесії ради ОТГ пройшло, «як по нотах». Далі буде. Попередньо – у лютому.

Ганна ВАКАРЧУК,

фото Алли МАЗУР

Назад