ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ УЧАСНИКІВ АТО

21.08.2018 12:18
Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.
Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (далі — бюджетні кошти), для проведення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції з числа осіб, яким встановлено один з таких статусів:
учасник бойових дій – відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
інвалід війни – відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону;
учасник війни – відповідно до пункту 13 статті 9 Закону.
Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції звертається до районного управління праці та соціального захисту населення та подає наступні документи: копію посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни та копію документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції  чи забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Бюджетні кошти спрямовуютья для відшкодування вартості:
– надання послуг з психологічної реабілітації;
– проживання та харчування під час надання послуг з психологічної реабілітації в умовах стаціонару;
– витрат на оплату проїзду до суб’єктів, що надають послуги з психологічної реабілітації.
Управління протягом одного робочого дня з дня надходження заяви реєструє таку заяву та приймає рішення щодо укладення договору про надання послуг з психологічної реабілітації з суб’єктом надання послуг, якого обрав учасник антитерористичної операції.
Управління, суб’єкт надання послуг та учасник антитерористичної операції укладають договір про надання послуг з психологічної реабілітації у трьох примірниках (по одному для кожної сторони).
Оплата послуг з психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції проводиться шляхом відшкодування вартості таких послуг суб’єктам надання послуг відповідно до укладеного договору на підставі актів надання послуг.
Гранична вартість послуг з психологічної реабілітації визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та за погодженням з Мінфіном.
За додатковою інформацією просимо звернутись до районного управління праці та соціального захисту населення (м.Новоселиця, вул..Чкалова,7 тел. 2-04-50, 2-16-72).
Назад