Проект «Попередження і захист від повеней у верхній частині басейнів річок Сірет і Прут»

26.06.2015 05:30

запроваджується у Чернівецькій і Івано-Франківській областях збудують 24 гідропости в рамках європроекту, який є наймасштабнішим за всю історію впровадження проектів ЄС на Буковині.

У Новоселиці провели семінар за участі  заступника начальника Дністровсько-Прутського управління водних ресурсів В. Боровця. Він розповів про поточне виконання проекту. Наприклад у селі Тарасівцях, на Пруті, розпочали зводити автоматичний гідропост з сонячними батареями.

Після того, як запрацюють гідропости, потрібно їх адаптувати до нашої моделі збору та аналізу гідрометеоінформації, повідомила Т. Негадайлова, начальник гідромтетеорологічної служби на Буковині. Наукову оцінку та перспективу результативності даного проекту забезпечує державний центр "Екоресурс" та його директор З. Бройде.

На семінарі прозвучала пропозиція об'єднати в одну систему спостережень гідропости, які нещодавно були побудовані у рамках іншого проекту "Підвищення безпеки життєдіяльності населення в долині річки Прут", який очолює С. Скрикуляк.

Проект «Попередження і захист від повеней у верхній частині басейнів річок Сірет і Прут шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями – EAST AVERT» - це крок до загальної європейської безпеки територій.

Назад