ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

21.09.2018 11:07
Вони є – і проблеми, і перспективи. І їх обговорили на семінарі в районній бібліотеці. Громади самі вирішують як і коли будувати школи, відкривати нові медичні амбулаторії, ремонтувати дороги, підтримувати чи ні заклади культури. Але, як свідчать події в процесі реформи децентралізації і створення ОТГ не всі громади визначають своїм пріоритетом розвиток культури на селі.
2017 рік для бібліотечної системи та її працівників запам’ятається як рік  глобальних змін,  реорганізацій, подій, сподівань, непорозумінь. І в решті-решт перші 7 бібліотек вийшли з ЦБС до об’єднаних територіальних громад. Та двері цих бібліотек зачинені і по нині, а бібліотекарі звільнені. Та всі ми відчули на собі яку роль і місце відведено бібліотекам в новій моделі децентралізованої влади.
Участь в семінарі взяла начальник відділу культури, національностей, релігій, молоді та спорту Новоселицької РДА  Михайлова  Світлана Сергіївна, яка, в свою чергу, ознайомила присутніх з перспективами проведення децентралізації, та проаналізувала наслідки впровадження реформ для бібліотек в уже створених ОТГ.
Адела ГУЛЬПЕ,
завідуюча методичним відділом
Новоселицької ЦБС
Назад