ПРО РЕЗЕРВИ ЗБІЛЬШЕННЯ ПОДАТКОВИХ НАДХОДЖЕНЬ

27.04.2018 10:19

У середу, в приміщенні Новоселицької ОДПІ відбулась семінар-нарада з представниками органів місцевого самоврядування. Про новації податкового законодавства в частині оподаткування майновими податками поінформували заступник начальника ГУ ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернівецькій області Вадим Комов, в.о. начальника Новоселицької ОДПІ Анжела Паскар та начальник Новоселицького управління Яна Габовда. Також на семінар-нараді були голова РДА Євгенія Бойко заступник голови районної ради Ольга Цуркан.
Зокрема, податківці акцентували на змінах законодавства у частині сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки громадянами та необхідності проведення звірки з податковим органом.   
Керівник податкової детально проаналізувала діючі рішення сільських рад щодо прийнятих ставок податків, розповіла про скасування обмеження при наданні законодавчо прийнятих пільг по землі та про нововведення при врученні  податкових повідомлень рішень.
Посадовці наголосили про необхідність донесення до своїх односельців інформації про перелік доходів, які потребують обов’язкового декларування,  звернули увагу на необхідність проведення звірки громадянами-платниками земельного податку або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, при наявності нереальної заборгованості чи документально підтверджених розбіжностей.  
Окрім іншого, акцентували увагу учасників наради на тому, що відповідно до Закону України від 07 грудня 2017 року N 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», який набрав чинності 1 січня 2018 року, внесено зміни, відповідно до яких, копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається місцевими радами в електронному вигляді у 10-денний строк з дня прийняття (але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та зборів або змін до них) до органу ДФС, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів. В свою чергу, ДФСУ має оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях. Платники ж можуть використовувати зведену інформацію з офіційного веб-сайту ДФСУ.
Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС
у Чернівецькій області     

Назад