ПРО ПІДГОТОВКУ ДО ЗИМИ, ПРИЗОВ ТА РЕЙДЕРСЬКІ АТАКИ

28.09.2018 11:50
Тиждень, що минає, був багатий на офіційні події, наради, зустрічі. Звіти з них навряд чи будуть цікаві нашому читачеві, а от окремі питання – ще й як.
 
У понеділок голова РДА Євгенія Бойко за участі голови районної ради Дмитра Вакарюка провела нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій і служб району та головами місцевих рад. Головна тема – хід підготовки до осінньо-зимового періоду. Як запевнили ті, хто виходив на трибуну, до зими бюджетні установи, житлово-комунальне господарство готові відсотків на 70-80, до початку опалювального сезону, мовляв, встигнуть все зробити, аби було тепло. Втім, не все так просто, в культурі не вистачає коштів, щоб у листопаді-грудні сплатити за опалення приміщення РБК, і де їх винайти, принаймні, на сьогодні не зрозуміло. Величезною проблемою для частини наших читачів стають «борги», які люди начебто мають за газ: як відомо, боржникам субсидії не нараховують. Керівник новоселицьких газовиків нічим зарадити не може, рахунки, як і борги «зі стелі», виписують у «Чернівцігазі», тому кожному, хто користується газом, необхідно звірити дані лічильника з контактцентром. Телефон: (0372) 931-804. Можна зареєструватись в «особистому кабінеті», аби самому контролювати кожну цифру: cv.104.ua.
 
Обговорили на цій нараді і ситуацію з осіннім призовом до лав Збройних сил України. Нинішнього року призов продовжили по грудень, і відправити до армії з району мають 45 юнаків, у військкоматі кажуть, це – висока планка, надто зважаючи на те, що наші хлопці не дуже охоче йдуть служити. При цьому наголошують: солдат строкової служби до зони, де проводять операцію об’єднані сили (зрозуміліше – АТО), не направляють.
 
У середу в РДА обговорили, як протидіяти рейдерському захопленню суб’єктів господарювання в АПК (в «світлі» того, що відбулося на Вінничині, Черкащині). Як зазначив начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Нацполіції в області Григорій Репужинський, на Буковині таких випадків у цьому році не зафіксовано, разом з тим полковник Репужинський закликав аграріїв повідомляти про можливі погрози чи загрози: «сил і засобів дати відсіч достатньо», що підтвердили і начальник управління охорони полковник Сергій Чеботар та начальник Новоселицького райвідділу поліції підполковник Анатолій Василюк, який, власне, і зініціював цю зустріч. Чи укладатимуть аграрії угоди зі службою охорони, поки що невідомо, ні коментарів, ні запитань із зали особливих не було. От тільки Іван Стінковий (АПОП «Зелений Гай») нагадав про свою досі не розслідувану проблему: торік, як повідомляли ЗМІ, у його господарстві посеред білого дня чужинці зібрали сою на пів мільйона гривень і вивезли її. Досі ніхто за це не відповів.
Про те, що оберігати є що, учасників наради (головував заступник голови РДА Іван Пазяк) поінформував начальник управління АПР Анатолій Андріцький, який доповів про результати цьогорічних жнив. Обговорили і питання підготовки площ під майбутній врожай, легалізації заробітної плати та оподаткування земель сільськогосподарського призначення.
 
У той же час в районній лікарні прийом громадян провела начальник Департаменту охорони здоров’я ОДА Оксана Андрієць. Як і попереднього разу, на прийом до пані Андрієць прийшло небагато людей, у обидвох головних лікарів – Валерія Калараша та В’ячеслава Бежана і директора медколеджу Руслана Романюка була можливість обговорити насущне – фінансування державних програм, децентралізаційні процеси в медицині, і що з них випливає. А випливають, зокрема нові особливості ліцензування і атестування медичних працівників. І якщо це – проблема, у першу чергу, людей в білих халатах і їх майбутнього, то є питання життєво важливі для їх пацієнтів, як от забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет. Для них розроблена спеціальна державна програма, котра, як і більшість програм, не виконується в частині фінансів. Районній лікарні наразі не вистачає 200 тисяч гривень для закупівлі цих ліків, які для цілої категорії пацієнтів – як повітря. В районному бюджеті (до якого переадресовують і Київ, і Чернівці) таких коштів на сьогодні немає. Нічим не втішила і пані Андрієць, мовляв, звертаємось в усі-усюди, пишемо, але коштів немає. Зате є кошти на будівництво нових амбулаторій в ОТГ (з усім необхідним начинням) – за умови, що ті забезпечать 10 відсотків співфінансування. Втім, не всі громади готові, до прикладу, депутати Новоселицької ОТГ побоялись, що це – чергове «кидалово» з боку держави, тому поки що відмовились, в інших громадах ризикнули. Час покаже, хто з них має рацію.
 
І наостанок. Обнадійливе. У середу обидвоє керівників влади в районі зустрілись з лідерами і представниками трьох ОТГ. Мова йшла про подальшу долю центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів с. Костичани і територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Стальнівцях. Дійшли принципової згоди, що ці заклади у наступному році мають співфінансувати усі разом – і район, і громади. Так само і комунальну установу «Новоселицький районний трудовий архів», де зберігаються документи тих підприємств і організацій, що перестали існувати.
 
Ганна ВАКАРЧУК
Назад