Про пенсію необхідно подбати заздалегідь

24.10.2017 13:59

Наближаючись до пенсійного віку, кожна людина ставить перед собою запитання: чи своєчасно та в повному обсязі я зможу реалізувати своє право на пенсійне забезпечення, які для цього потрібні документи, коли та куди звертатися за вирішенням цих питань. Допомогти розібратися в цьому допоможуть працівники пенсійної служби. Тому майбутнім пенсіонерам варто подбати про підготовку документів для призначення пенсії та за декілька місяців до досягнення пенсійного віку звернутися до відповідного підрозділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України за місцем проживання для отримання відповідної консультативної допомоги. Такі ж послуги буковинці можуть отримати, звернувши на віддалені робочі місця працівників Фонду, створені в окремих об'єднаних територіальних громадах.

Фахівці пенсійної служби проінформують про порядок та час звернення за пенсією, нададуть перелік документів, необхідних для призначення пенсії, проведуть попередню правову експертизу їх змісту та належного оформлення, а також, в разі потреби, направлять запити щодо витребування потрібних довідок. Попередня правова оцінка пенсійної документації дозволить вчасно виявити та усунути недоліки в документах, зібрати всі необхідні дані до виникнення права на пенсію.

Слід також відзначити, що особливо важливим є завчасне звернення за встановленням права на пенсію для осіб, які працювали за кордоном і не набули достатнього стажу в Україні. Адже, для визначення права на пенсію може бути врахований страховий стаж, набутий на території Іспанії, Португалії, Чехії, Словаччини, Болгарії, Польщі, тобто держав, з якими Україною укладено договір про співробітництво в галузі пенсійного забезпечення. Водночас зарахування іноземного стажу провадиться за умови його підтвердження компетентними органами цих країн. Відтак, з огляду на те, що вирішення зазначеного питання здійснюється шляхом переписки між уповноваженими органами договірних сторін і потребує певного часу, громадянам важливо заздалегідь подбати про свою майбутню пенсію і завчасно звернутися до пенсійної служби аби зібрати всі необхідні документи до досягнення пенсійного віку. Це значною мірою сприятиме своєчасній реалізації їх права на пенсійне забезпечення.

Нагадуємо також майбутнім пенсіонерам, що законодавством передбачена можливість подання заяви про призначення пенсії за місяць до досягнення пенсійного віку.

Наталія НАЗАРЕНКО, заступник начальника управління пенсійного забезпечення, начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян

Назад