ПРО НОВОВВЕДЕННЯ В СОЦІАЛЬНОМУ СТРАХУВАННІ

21.09.2018 12:30
Днями в залі засідань  районної ради працівники Новоселицького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області  провели семінар на тему «Нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві». 
Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник Новоселицького відділення управління Євген Лук’ян. Головний спеціаліст з бухгалтерських та фінансових питань  Новоселицького відділення управління Ірина Препелиця наголосила на найважливіших аспектах законодавства щодо призначення, розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності і пологах, причинах відмови застрахованим особам у наданні матеріального забезпечення, а також умовах виплати допомоги на поховання в разі смерті застрахованої особи. Також розглянули питання про роботу комісії із соціального страхування, її права та повноваження, відповідно до нового Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13.
Особливу увагу було приділено новому Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12, який набирає чинності з 01 жовтня 2018 року.
Бухгалтерам нагадали про важливість правильного заповнення заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення, ознайомлено присутніх із роботою Фонду на попередження неправомірних витрат.
Також головний спеціаліст з медичної реабілітації та соціальних послуг Оксана Король   поінформувала учасників семінару про можливість застрахованих осіб проходити реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах. Адже  метою системи реабілітації є повернення людини до повноцінного життя після лікування в санаторно-курортному закладі по завершенні гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності. Медична реабілітація допомагає повністю відновити або покращити здоров’я, значно скоротивши терміни тимчасової непрацездатності.
Наприкінці семінару страховий експерт з охорони праці Павло Локовей довів до присутніх зміни в законодавстві України та нагадав про чинні норми законодавства з питань охорони праці.
Учасники семінару взяли активну участь в обговоренні цих питань, були проаналізовані конкретні випадки, приклади з практики бухгалтерів.
Учасники семінару висловили бажання проводити такі навчання регулярно з метою обміну досвідом, налагодження співпраці Фонду та представників роботодавців для надання застрахованим особам найбільш повного і своєчасного матеріального забезпечення та якісних соціальних послуг.
Новоселицьке відділення управління виконавчої дирекції 
Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області
Назад