ПОЛОВИНА НОВОСЕЛИЧЧИНИ - В ЗОНІ ЗАХИСТУ І НАГЛЯДУ У ЗВ’ЯЗКУ З АЧС

10.01.2018 10:38

На виїзді з Котелевого у бік Новоселиці і Черленівки – карантинні ветеринарно-поліцейські пости цілодобового чергування. На роботу їхала через дезбар’єр. Колеса автомобіля обробляють спеціальним розчином, потім – дезинфікаційний бар"єр. У окремих перевіряють багажники. Такі ж пости мають бути на автодорогах Котелеве-Тарасівці та Котелеве-Малинівка. В селі, як ми повідомляли, виявили захворювання на африканську чуму свиней.
Господарство котелівчанина Івана Д. оголошено епізоотичним осередком щодо африканської чуми свиней, на нього накладено карантинні обмеження. Таке рішення вчора районна надзвичайна протиепізоотична комісія під головуванням Івана Пазяка Іван Пазяк. Котелеве, за цим документом, визначено зоною захисту. Крім того, «Враховуючи високий рівень біобезпеки на підприємстві СТзОВ «Котелеве» та СТзОВ «Колосок-2», місцезнаходження яких являється с.Котелеве, територію даних свиногосподарств визнати зоною нагляду».
Зоною нагляду (спостереження) визнано села Черленівка, Малинівка, Динівці, Щербинці, Форосна, Берестя, Жилівка, Маршинці, Строїнці, Тарасівці та місто Новоселиця.
За рішенням райНПК, також необхідно «виділити місце для спалювання та захоронення трупів свиней, а також ймовірно контаміновані матеріали, речовини та відходи.
Заборонити ввезення за межі осередку захворювання тварин усіх видів, а також продуктів і сировини тваринного походження, інвентарю, матеріалів, які можуть містити фактори передачі АЧС (крім транспортування для спалювання), а також вивезення з території свиногосподарства продуктів рослинництва, кормів, інших вантажів. Також заборонити вхід до неблагополучного господарства сторонніх осіб, в’їзд транспорту, перегрупування поголів’я свиней в господарстві».
В Котелевому, яке, нагадаю, оголошено зоною захисту, мають працювати робочі групи – для обліку всього поголів’я свиней та проведення клінічного огляду в господарствах усіх форм власності та попередження власників про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання та безконтрольного забою свиней.
Забій вилучених у населення свиней, йдеться в рішенні райНПК, здійснювати на ВКПФ «Арвіона» (м.Новоселиця) з подальшою переробкою на консерви на ТОВ ТПК «Грін Рей» (м.Новоселиця). Використовувати туші після проведення 10% лабораторних досліджень на АЧС.
Заборонити торгівлю живими свиньми та продуктами з них на ринках, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл за наявності супровідних ветеринарних документів, проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних з пересуванням та накопиченням тварин.
У зоні нагляду – навколишні села і місто Новоселиця «провести облік всього поголів’я свиней із періодичним здійсненням клінічного огляду, списки надати у Новоселицьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецької області. Про кожен випадок захворювання чи загибелі свиней негайно повідомляти спеціалістів державної ветеринарної служби району.
Усім керівникам господарств в зоні нагляду, незалежно від форм їх власності та підпорядкування створити усі необхідні умови по роботі свиногосподарств в “закритому режимі”. Забезпечити відповідні заходи щодо обладнання і підтримання в належному санітарному стані біотермічних ям, худобомогильників та вжити заходів по їх належному утриманню.
Організувати заходи по знищенню гризунів на фермах та подвір’ях громадян, знищення безпритульних собак і котів гуманними методами».
Зважаючи на ситуацію в Мамализі, у зоні захисту або нагляду у зв"язку з захворюванням на АЧС опинилася половина району - від молдовського кордону до Новоселиці, Динівців та Берестя.

Назад