Полісмени оголошують черговий місячник добровільної здачі зброї

27.09.2017 11:10

Головне Управління Національної Поліції з 1 по 31 жовтня 2017 року проводяться заходи щодо добровільної здачі зброї, яку громадяни незаконно зберігають.
Оперативна ситуація в Україні залишається складною. Значному її загостренню певною мірою сприяє наявність у населення великої кількості вогнепальної зброї. Саме проблема її незаконного поширення викликає занепокоєння у національній поліції. Ми в край стурбовані тим, що значна кількість вогнепальної зброї потрапляє до рук злочинців, які за її допомогою скоюють найбільш зухвалі та небезпечні злочини.
Незважаючи на роз’яснювальну роботу, яку проводить Головне Управління Національної Поліції в Чернівецькій області, багато мешканців нашого краю зберігають зброю без передбаченого законом дозволу.
Головне Управління Національної поліції прийняло рішення про проведення місячника добровільної здачі зброї та боєприпасів до районних відділів та відділень поліції для подальшої її реєстрації, який триватиме з 1 по 30 жовтня 2017 року.
Керівництво Новоселицького відділення поліції Сторожинецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області звертається до всіх громадян Новоселицького району з проханням взяти активну участь у цьому заході. Навряд чи варто говорити про те, що вогнепальна зброя, боєприпаси та вибухівка, які незаконно зберігаються окремими громадянами, містять у собі величезну небезпеку для життя дорослих і, насамперед, дітей.
Нагадуємо, що незаконне володіння вогнепальною зброєю, боєприпасами та їх зберігання, згідно з  ст. 263 Кримінального Кодексу України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років. Разом з тим, добровільна здача вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки, які зберігаються без відповідного дозволу поліції, звільняє від кримінальної відповідальності.
Отже, найбільш доцільним та правильним було б рішення зареєструвати в особисте користування або добровільно здати зброю, боєприпасів та вибухівки в поліцію на знищення, тобто позбутися цих небезпечних речей самим та допомогти це зробити родичам, друзям та знайомим.            Ми сподіваємось на розуміння і підтримку цього заходу, спрямованого на забезпечення спокою, миру і злагоди в нашій державі.
За більш докладнішою інформацією про порядок добровільної здачі зброї мешканці району можуть звертатися у Новоселицьке відділення поліції Сторожинецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області за адресою: м. Новоселиця, вул. 28 Червня 7 за тел. 099-20-35-825 (Москалюк Едуард Володимирович), або безпосередньо до сектору дозвільної системи УПД ГУНП в Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Головна, 24 або за телефоном: 59-15-48.
Анатолій ВАСИЛЮК,
т.в.о начальника Новоселицького ВП

Назад